II niedziela Adwentu 2010

Grudzień 3, 2010 Published by Leave your thoughts
 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach.
 2. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które prowadzić będzie ks. Grzegorz Dobrzeniecki – Dyrektor Domu Emerytów Księży w Płocku. Zachęcam do licznego udziału mimo złej pogody, by dobrze przygotować się na Święta Bożego Narodzenia.
 3. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami tegoroczny program duszpasterski. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadomie wołać: Przyjdź, Panie Jezu!
 4. Dziś spotkanie dzieci do I Komunii.
 5. Jutro, 6 grudnia, odpust w naszej parafii, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obradujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa patrona naszej parafii.
 6. W środę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi nam, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół także uczy, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Ale właściwą rangę uroczystość ta otrzymała dopiero, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość do walki z każdym grzechem.
 7. W następną niedzielę o godz. 9.00 spotkanie klas IV szkoły podstawowej.
 8. W tym tygodniu ofiarę na potrzeby Kościoła złożyli p. Zmudczyńscy z Gumowa 100zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
 9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny, Małego Gościa Niedzielnego.

INTENCJE MSZALNE: 6 – 12 XII 2010 r.

Poniedziałek
godz. 9.00 O Błogo. Boże dla członkiń KŻR z Ościsłowa
godz. 11.00 + Arkadiusza Jankowskiego w 4 r. ś
godz. 12.30 O błogo Boże dla członkiń KŻR z Chotumia
Wtorek
godz. 9.00 + Helenę Przychodną ucz. pog.
godz. 11.00 + Józefa Stawińskiego ucz. pog
godz. 17.00 + Jadwigę Zmysłowską ucz. pog
Środa godz. 16.00
+ Remigiusza Siwakowskiego
Sobota godz. 15.00
+ Janinę, Leona i Jana Bielskich
Niedziela
godz. 9.00 + Czesława, Zofię i Elżbietę Długoszewskich.
godz. 10.30 + Rodziców Zofię i Wacława Stankiewicz
godz. 12.00 Za parafian.

Tags: , ,

Categorised in:

This post was written by Janusz Rumiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje parafialne

 • Parafia Rzymskokatolicka
  pw. Św. Mikołaja w Sulerzyżu

  Sulerzyż 48, 06-452 Ościsłowo
  Tel. 236719076
  E-mail: proboszcz@sulerzyz.pl

 • Biuro Parafialne

  poniedziałek - sobota 1700 - 1745
  ( od kwietnia do września)

  poniedziałek - sobota 1600 - 1645
  ( od października do marca)

 • Numer konta bankowego:

  22 8230 0007 3000 9509 2000 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Porządek Mszy Świętych

 • W niedzielę i uroczystości

  W Sulerzyżu: godz. 900 i 1200
  W Chotumiu: godz. 1030

 • W dni powszednie

  Sulerzyż:
  godz. 1800 ( od kwietnia do września)
  godz. 1700 (od października do marca)

 • Spowiedź

  15 minut przed każdą Mszą świętą
  Pierwszy piątek miesiąca
  Adoracja i spowiedź od godz. 1700 do 1800
  Pierwsza sobota miesiąca
  Adoracja i różaniec od godz. 1700 do 1800
  Pierwsza niedziela miesiąca
  Adoracja po Mszy św. o godz. 1200

  Nabożeństwo do św. Anny w pierwszy wtorek miesiąca po Mszy św.
  Nabożeństwo do św. Mikołaja w pierwszą środę miesiąca po Mszy św.

Skrzynka kontaktowa

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (jeśli chcesz otrzymać odpowiedź)

Temat

Treść wiadomości

Wpisz kod z obrazka: captcha

pageview');