24.05.2026 r. VIII niedziela wielkanocna
25 maja, 2026ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA IV DIECEZJALNE ŚWIĘTO RODZINY
Drodzy Bracia i Siostry!
Serdecznie zapraszam Was do Płocka na Diecezjalne Święto Rodziny, które odbędzie się w niedzielę 31 maja. Spotkanie rozpoczniemy Mszą Świętą w bazylice katedralnej o godz. 11.30. Tegorocznym obchodom towarzyszyć będą słowa: „Czas obronić małżeństwo, czas obronić życie”. To nie hasło na transparent czy plakat, ale zachęta, by na nowo odkryć wartość małżeństwa, rodziny i ludzkiego życia. Podczas Eucharystii będzie okazja do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Dlatego w sposób szczególny zwracam się do Was, drodzy małżonkowie sakramentalni – przyjdźcie do katedry. Może właśnie teraz potrzebujecie zatrzymać się przy sobie? Może umocnić to, co w codziennym pośpiechu nieco osłabło? A może po prostu pobyć razem i przypomnieć sobie, dlaczego kiedyś zdecydowaliście się być razem? Niech to będzie okazja do umocnienia miłości, bliskości i więzi z Bogiem.
Około godz. 12.30 z Tumskiego Wzgórza wyruszy „Marsz dla Życia i Rodziny”. W roku 35. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Płocku upamiętnimy miejsca jego obecności i wrócimy do papieskiego przesłania o rodzinie, życiu i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Marsz zakończymy w ogrodach seminarium i Szkół Katolickich, gdzie będzie czas na rozmowy, koncerty, konkursy i wspólny posiłek.
Zapraszam wszystkich: rodziny z dziećmi, młodzież, dziadków, osoby samotne, kapłanów i osoby konsekrowane. Pamiętajmy, że jesteśmy jedną rodziną – rodziną dzieci Bożych.
Modlę się za Was i z serca błogosławię. Do zobaczenia w Płocku!
† Szymon Stułkowski
Biskup Płocki
- W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”.
- Jutro, w poniedziałek, 25 maja, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
- W czwartek, 28 maja, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego
i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. - W przyszłą niedzielę, 15 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Pamiętajmy, że uroczystość ta kończy czas wielkanocnej Komunii Świętej.
- Za tydzień, z racji na uroczystości komunijne, zmieniony będzie porządek Mszy św. W Chotumiu Msza św. zostanie odprawiona o godz. 8:00. O godz. 10:00 Uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i o godz. 12:00 Uroczystość I Komunii świętej. Spowiedź przed I Komunią św. w sobotę od godz. 9:00 i przed II Komunią św. od godz. 9:30.
- Z racji dzisiejszego odpustu w Chotumiu nie będzie Mszy św. o godz. 12:00 w Sulerzyżu.
- Bardzo dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tacę. Przed tygodniem taca przeznaczona na remont organistówki wyniosła 5226 zł. Dziękuję też za indywidualne ofiary na ten cel, które w sumie wynoszą 2500 zł.
- W piątek odbyły się pogrzeby: + Stanisława Kowalskiego z Ościsłowa i + Mirosława Kurkiewicza z Gumowa. Jutro natomiast będzie pogrzeb + Jadwigi Drozdowskiej-Piekarskiej z Sulerzyża. Polećmy tych zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Categorised in: Aktualności, Ogłoszenia parafialne
This post was written by new_user
Comments are closed here.