XXVI Niedziela Zwykła 2017

1. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 16.30 październikowym nabożeństwie. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Odmawianie różańca odbędzie się jak w latach ubiegłych poniedziałek klasy I, II, III, we wtorek klasy IV, V, VI, w środę klasy VII, gimnazjum II, III. W pozostałe dni mieszkańcy wiosek.
2. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć.
3. Dzisiaj spotkanie dzieci klas III i poświęcenie różańców.
4. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 16.00.
6. W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z różańcem – serdecznie zapraszam zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.
7. W następną niedzielę o godz. 9.00 spotkanie dzieci klas IV.
8. Na położenie chodnika na cmentarzu złożyli ofiarę: Łyszkowscy 100zł, Genowefa Pawłowska 100zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia.


INTENCJE MSZALNE: 2 – 8 X 2017 r.
Poniedziałek godz. 17.00
+ Stanisława Brzozowskiego z rodziny Brzozowskich i Kołpaczyńskich.
Wtorek
godz. 17.00 + Stefana, Jana i Bronisławę Strzyż.
godz. 17.30 + Leszka Kucharskiego ucz. pog.
Środa
godz. 17.00 + Cecylię i Szczepana Kurpiewskich.
godz. 17.30 + Zenonę Machcińską ucz. pog.
Czwartek godz. 17.00
+ Dariusza Szustowskiego ucz. pog.
Piątek godz. 17.00
+ Annę i Stanisława Przecioska.
Sobota
godz. 16.00 O błogo. Dla członkiń KŻR z Gumowa
godz. 17.00 Ślub: Iwona Fąderska i Łukasz Brzeziński.
Niedziela
godz. 9.00 O błogo. Boże w 40 r. ślubu dla Bożeny i Kazimierza Stępkowskich
godz. 10.30 + Rodziców Stanisławę i Józefa Sarnowskich.
godz. 12.00 W intencji Parafian

Dodaj komentarz