II Niedziela Wielkanocy 2017

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Od Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
2. Dzisiaj spotkanie Rady Gospodarczej o godz. 16.00.
3. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
4. W nadchodzącą sobotę 29 kwietnia o godz. 12.00 będzie odprawiana Polowa Msza Święta w Lesie Ościsłowskim naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku. Zapraszam na wspólną modlitwę.
5. Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.
6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Paweł Najsznerski z Woli Kanigowskiej i Justyna Tetkowska z Bud Rumockich zapowiedź pierwsza.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia.


INTENCJE MSZALNE: 24 – 30 IV 2017 r.
Poniedziałek
godz. 18.00 + Dariusza Szustowskiego ucz. pog.
godz. 18.30 + Rodziców Józefa i Izabelę Gregorowicz i brata Jerzego Gregorowicza.   
Wtorek
godz. 18.00 + Rafała Grzywińskiego ucz. pog.
godz. 18.30 + Kazimierza Wernickiego ucz. pog.
Środa
godz. 18.00 + Zofię i Czesława Woźniak.
godz. 18.30 + Łukasza Kaźmierczaka ucz. pog.
Czwartek
godz. 18.00 + Rodziców Jana i Mariannę Żmudów.
godz. 18.30 + Rajmunda Przeradzkiego ucz. pog.
Piątek
godz. 18.00 + Rodziców Zofię i Stanisława Brulińskich, siostrę Urszulę i braci Romana, Kazimierza, Wacława.
godz. 18.30 + Zdzisława Czajkowskiego w 9 r. ś.
Sobota
godz. 12.00 Msza w Lesie Ościsłowskim.
godz. 18.00 + Krzysztofa Sosnowskiego.
Niedziela
godz. 9.00 + Jadwigę, Władysławę, Pawła Zmysłowskich, Janinę i Jakuba Teśman i ich dzieci.
godz. 10.30 + Czesława Oleksińskiego w 3 r. ś., siostrę Barbarę Krukowską, rodziców Edmunda i Czesławę Szawłowskich, teściów Kazimierza i Stanisławę Oleksińskich.
godz. 12.00 W intencji Parafian

Dodaj komentarz