II Niedziela Zwykła 2017

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Przyjmijmy też serdecznie tych, którzy wśród nas szukają lepszego życia dla siebie i najbliższych. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.
2. Dzisiaj w naszej diecezji zbiórka do puszek dla rodzin poszkodowanych w Syrii w Aleppo. Będziemy składali ofiary do puszek po Mszy Świętej.
3 Dzisiaj o godz. 9.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu.
4. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu
5. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
6. Porządek kolędy:
Poniedziałek 16 stycznia od godz. 15.00 – Sulerzyż od p. Kowalskich
Wtorek 17 stycznia od godz. 9.00 – Sulerzyż od p. Delura
Wtorek 17 stycznia od godz. 14.15 – Budy Rumockie
7. Spotkanie członów Parafialnej Rady Gospodarczej 29 stycznia o godz. 16.00, a Parafialnej Rady Duszpasterskiej 5 lutego o godz. 16.00.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia.

INTENCJE MSZALNE: 16 – 22 I 2017 r.
Poniedziałek godz. 17.00
+ Dariusza Szustowskiego ucz. Pog   
Wtorek godz. 17.00
+ Rafała Grzywińskiego ucz. pog.
Środa godz. 17.00
+ Martę Kraśniewską ucz. pog.
Czwartek godz. 17.00
+ Anastazję Kucińską ucz. pog i Henryka Kubiaka – imieninowa
Piątek godz. 17.00
+ Romualda Butryna ucz. pog
Sobota
godz. 17.00 + Remigiusza Piaseckiego – juniora   
godz. 17.30 + Teodorę i Henryka Tetkowskich
Niedziela
godz. 09.00 + Emilię Kruślińską, Martę i Kazimierza Szustowskich.
godz. 10.30 + Tadeusza Wojciechowskiego ucz. pog.
godz. 12.00 W intencji Parafian

Dodaj komentarz