II Niedziela Adwentu 2016

  1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.
  2. Z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.
  3. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  4. Dzisiaj dzieci z naszej parafii otrzymają paczki po Mszy św. o godz. 9.00
  5. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje kerygmatyczne, które będą trwały do wtorku, zakończymy je odpustem ku czci św. Mikołaja patrona naszej parafii. Rekolekcje prowadzi ks. Rafał Winnicki z zespołem ewangelizacyjnym.
  6. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele w środy i soboty o godz. 17.00.
  7. W środę po Mszy św. nabożeństwo do św. Anny.
  8. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszym kościele godzinki o Niepokalanym Poczęciu o godz. 16.45 oraz  Msza Święta o godz. 17.00.
  9. W tym tygodniu na potrzeby parafii wpłynęła ofiara od p. Tomporowskich z Rydzewa 100zł. Za ofiarę Bóg zapłać
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia.

INTENCJE MSZALNE: 5 – 11 XII 2016 r.
Poniedziałek
godz. 9.15. + Wacława Malinowskiego ucz. pog.
godz. 10.30 + Edmunda i Stanisława Cieślak, Zofię i Antoniego Wierzchowskich
godz. 18.00 + Barbarę Kamińską ucz. pog. 
Wtorek
godz. 9.15  
godz. 10.30 + Jadwigę Maliszewską w r. ś.
godz. 12.30 O błogo. Boże dla KZR z Chotumia
godz. 18.00 + Krystynę Milewską ucz. pog 
Środa godz. 17.00
 + Rodziców Mariannę i Józefa i brata Jana Stępińskich 
Czwartek godz. 17.00
+ Eugeniusza i Mariannę Nadborskich.
Piątek godz. 17.00
+ Waldemara Zakowskiego ucz. pog.
Sobota
godz. 17.00 + Mariannę i Walentego Klonowskich.
godz. 17.30 + Rodziców Henrykę i Wacława Zmijewscy.
Niedziela
godz. 9.00 + Kazimierza i Stanisława Długoszewskich
godz. 10.30 + Wiesława Daszczyńskiego i Henryka Tarnowskiego.
godz. 12.00 W int Parafii

 

Dodaj komentarz