Rostkowo-13

34. Ogólnopolska Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa

Dzieci i młodzież z naszej parafii 17 września 2016r. wzięły udział w 34. Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa – miejsc związanych z życiem św. Stanisława Kostki.

Po przyjeździe do Przasnysza przed kościołem farnym, wzięliśmy udział w zawiązaniu wspólnoty, które poprowadził zespół Totus Tuus z Modlina. Potem razem z innymi pielgrzymami z dekanatów ciechanowskich wyruszyliśmy pieszo do Rostkowa. Po pokonaniu 6 km, dotarliśmy do miejsca urodzin patrona dzieci i młodzieży. Na placu przy Sanktuarium św. Stanisława Kostki wzięliśmy udział w Eucharystii, której przewodniczył bp Roman Marcinkowski. W homilii ksiądz biskup nawiązał do hasła tegorocznej pielgrzymki „M jak Miłosierdzie”. Przypomniał bezinteresowny gest miłosiernego Samarytanina, który zaopiekował się człowiekiem, potrzebującym pomocy. Zachęcił, abyśmy taką właśnie postawę przyjmowali wobec tych, którzy  potrzebują wsparcia innych. Powiedział, że miłosierdzie można okazywać na różne sposoby np. poprzez modlitwę, szczególnie w intencji chorych i znajdujących się w trudnej sytuacji, a także poprzez konkretną pomoc innym ludziom.

Po Eucharystii udaliśmy się do kościoła, gdzie w osobistej modlitwie każdy z nas prosił Pana Jezusa i św. Stanisława Kostkę, aby pomagali nam odkrywać własne powołania oraz dawali siłę do wytrwałej ich realizacji. Miłą niespodzianką było dla nas krótkie spotkanie z ks. bp. Romanem Marcinkowskim.

Każdy z uczestników pielgrzymki otrzymał opaskę na rękę z napisem „Jezu ufam Tobie”.

Dodaj komentarz