XXII Niedziela Zwykła 2016

  1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
  2. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszam najmłodszych parafian z tornistrami, ich rodziców, gimnazjalistów nauczycieli i katechetów na Eucharystię w niedzielę o godz. 9.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku i poświęcę tornistry i przybory szkolne.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszam wieczorem na nabożeństwo eucharystyczne. Poza modlitwą o nowe i święte powołania będziemy prosić za wszystkich, którzy rozpoczęli rok pracy i formacji oraz w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
  4. Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednani z Bogiem i braćmi. Okazją do tego niech stanie się spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00 i nabożeństwo wynagradzające i Msza Święta wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam kandydatów do bierzmowania.
  5. W pierwszą sobotę o godz. 17.00 różaniec i Eucharystia.
  6. W następną niedzielę na sumie procesja Eucharystyczna proszę asystę.
  7. W następną niedziele mieszkańcy Rumoki przejmują Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej na sumie.
  8. Dziękuję byłemu mieszkańcowi Chotumia za sponsorowanie farb do malowania kościoła w Chotumiu. Dziękuję za częściowe sponsorowanie malowania kościoła w Chtumiu p. Ewie Kuleszy i Andrzejowi Jaworskiemu. Bóg zapłać.
  9. W tym tygodniu na potrzeby parafii ofiarę złożył Stanisław Klonowski z Wólki Rydzewskiej 100zł, za ofiarę Bóg zapłać.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragnę wypraszać dar życia wiecznego

INTENCJE MSZALNE: 29 VIII – 4 IX 2016 r.
Poniedziałek
godz. 18.00 + Helenę i Jana Mańkowskich w r. ś.
godz. 18.30 W int mieszkańców Gumowa na zakończenie peregrynacji Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.
Wtorek godz. 18.00
+ Barbarę Kamińską ucz. pog.
Środa godz. 18.00
+ Tadeusza Gronkiewicza ucz. pog.
Czwartek godz. 18.00
+ Waldemara Żakowskiego ucz. pog.
Piątek godz. 18.00
+ Kazimierza i Martę Sobolewskich.
Sobota
godz. 18.00 + Kazimierza i Zbigniewa Kowalskich.
godz. 18.30 + Mariannę, Tadeusza, Stanisława, Władysława, Zygmunta, Jadwigę Jabłońskich
Niedziela
godz. 9.00 + Jadwigę, Władysławę i Pawła Zmysłowskich, Janinę i Jakuba Teśman.
godz. 10.30 + Wacława Rutkowskiego, Jadwigę i Wacława Piaseckich i teściów Rutkowskich.
godz. 12.00 W int Parafian.

Dodaj komentarz