XVI Niedziela Zwykła 2016

1. Jakże ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Przypominają o tym dzisiejsze czytania mszalne. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym się już w tę środę, 20 lipca XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować.
2. Na początku minionego tygodnia modliliśmy się w intencji Europy. Pod koniec tego tygodnia ponownie wzbudzimy tę intencję, obchodząc święto kolejnego patrona Starego Kontynentu, Świętej Brygidy Szwedzkiej. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz 18.00.
3. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców
4. Odpust ku czci świętej Anny w ostatnią niedzielę 31 lipca.
5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Łukasz Romanowski ze Strzegowa i Beata Kucharska z Sulerzyża zapowiedź trzecia, Kamil Tomczak z Kanigówka i Natalia Szymczak z Gąsek zapowiedź trzecia.
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
7. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniam o mojej modlitwie w ich intencji. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragnę wypraszać dar życia wiecznego


INTENCJE MSZALNE: 18 – 24 VII 2016 r.
Poniedziałek godz. 18.00
+ Barbarę Kamińską ucz. pog
Wtorek godz. 18.00
+ Florentynę Krużmanowską ucz. pog.
Środa godz. 18.00
+ Czesława Pawłowskiego – imieninowa.
Czwartek godz. 18.00
+ Rodziców Milewskich i całą rodzinę, Ewę i Mariana Minich, Janinę Milewską.
Piątek godz. 18.00
+ Karola i Wiktorię Dzierżawiec.
Sobota
godz. 18.00 + Annę Kubińską, dziadków Smulskich i Romana Luberadzkiego
godz. 18.30 + Krzysztofa Sobieckiego int od córki
Niedziela
godz. 9.00 + Wincentego i Feliksę Przybysz, Kazimierza, Czesława i Jana Mysiakowskich.
godz. 10.30 + Rodziców Potyrała, Adama i syna Mariusza Lewandowskich.
godz. 12.00 W int Parafii.

Dodaj komentarz