XV Niedziela Zwykła 2016

  1. Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu − przykazaniu miłości oraz 
w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy. Już za 10 dni będziemy mieli okazję zaoferować chrześcijańską gościnność i życzliwość wobec młodych, którzy przybędą do naszego kraju na wspólne spotkanie i modlitwę.
  2. W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszam 
w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 18.00 i do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii
  3. W sobotę, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Góra Karmel znana jest nam ze Starego Testamentu. Jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza.W średniowieczu powstał na niej zakon karmelitański. Z tym dniem i z rodziną karmelitańską zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza. Matka Boża w objawieniach danych Szymonowi Stockowi, przełożonemu generalnemu karmelitów, obiecała noszącym szkaplerz ochronę przed ogniem piekielnym i innym niebezpieczeństwem. Niech będzie on zawsze znakiem naszej religijności i chrześcijańskiej tożsamości. Znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bożemu słowu i obietnicom.
  4. Odpust ku czci świętej Anny w ostatnią niedzielę 31 lipca.
  5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Łukasz Romanowski ze Strzegowa i Beata Kucharska z Sulerzyża zapowiedź druga, Kamil Tomczak z Kanigówka i Natalia Szymczak z Gąsek zapowiedź druga.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
  7. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecam Bożemu miłosierdziu

INTENCJE MSZALNE: 11 – 17 VII 2016 r.
Poniedziałek
godz. 18.00 + Jadwigę Maliszewską ucz. pog
godz. 18.30 + Stanisława Mochola w 31 r. ś
Wtorek godz. 18.00
+ Jadwigę Koprowską ucz. pog.
Środa godz. 18.00
+ Jadwigę Borowską ucz. pog
Czwartek godz. 18.00
+ Rodziców Zofię i Stanisława Grudzińskich.
Piątek godz. 18.00
+ Henrykę i Franciszka Lasota.
Sobota
godz. 17.30 O zdrowie i błogo. Boże dla Dariusza Szustowskiego.
godz. 18.00 W int. Bractwa Szkaplerznego
godz. 18.30 + Włodzimierza Rutkowskiego w 6 r. ś – imieninowa
Niedziela
godz. 9.00 + Wojciecha, Deodozję, Romana Pomoryn.
godz. 10.30 + Józefa, Janinę, Celinę Bloch, Ryszarda i Zenona Wiśniewskich.
godz. 12.00 W int Parafii.

Dodaj komentarz