V Niedziela Zwykła 2016

1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii słowa o cudownym połowie ryb 
i powołaniu Szymona. Są one wezwaniem dla nas, gdyż Pan Jezus i nas powołuje, byśmy stawali się rybakami ludzi – tymi, którzy innych przyprowadzą do Chrystusa i Kościoła. Rozpoczynający się dzisiaj 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w środę czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją, a wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości – bodźcem do ich podjęcia.
2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msza Święta z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty o godz. 17.00 Zachęcam do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie.
3. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
4. W piątek natomiast rozpoczniemy nabożeństwa drogi krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian. na godz. 16.30. Natomiast od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu, po sumie o godz. 12.00 będziemy śpiewać gorzkie żale.
5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Tomasz Pajewski z Rutek Borek i Anna Bugajska ze Starych Kosin zapowiedź pierwsza.
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
7. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów.


INTENCJE MSZALNE: 8 – 14 II 2016 r.
Poniedziałek godz. 17.00
+ Barbara Stępkowska w 5r. ś.
Wtorek godz. 17.00
+ Tadeusza w r. ś. I Mariannę Lewandowskich .
Środa godz. 17.00
+ Alfredę i Jana Kęsik.
Czwartek godz. 17.00
+ Florentynę Kużmanowską ucz. pog.
Piątek godz. 17.00
+ Jerzego Nawrockiego ucz. pog.
Sobota
godz. 17.00 + Rodziców Zygmunta i Halinę Purzyckich, Andrzeja i Dariusza Purzyckich
godz. 17.30 + Zofię i Józefa Krzyżanowskich
Niedziela
godz. 9.00 + Teresę i Sylwestra Wesołowskich.
godz. 10.30 + Zdzisława Karasia w 5 r. ś.
godz. 12.00 W int. Parrafii

Dodaj komentarz