VI Niedziela Zwykła 2015

  1. Dziś – szósta niedziela w ciągu roku. Rozpoczęcie 48. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. W odpowiedzi na apel Komisji Episkopatu Polski ds. Trzeźwości zachęcam o podjęcie dobrowolnej abstynencji od alkoholu na okres Wielkiego Postu albo na dłuższy czas, dla ratowania ludzi uzależnionych od alkoholu i odnotować tę decyzję w parafialnej Księdze Trzeźwości, wyłożonej na stoliku za ławkami.
  2. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele a także czas Komunii Świętej wielkanocnej. W Środę Popielcową rozpoczną się także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Msza Święta, połączona z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowana będzie o godz. 17.00.
  3. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.
  4. W piątek 20 lutego przypada 75 rocznica brutalnego mordu osób niepełnosprawnych i chorych w lesie ościsłowskim. Pamiętajmy o tym wydarzeniu.
  5. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: o godz. 16.30, a Msza Święta wieczorna o godz. 17.00.
  6. W niedziele Wielkiego Postu po sumie – Gorzkie Żale. Gorąco zachęcam parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.
  7. W następną niedzielę ofiary składane na tace przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.
  8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 16 – 22 II 2015 r.

Poniedziałek  godz. 17.00 

+ Zdzisława Betlińskiego ucz. pog

Wtorek godz. 17.00  

+ Jerzego Sarnowskiego ucz. pog.

Środa  godz. 17.00 

+ ks. Ireneusza Żórawskiego ucz. pog

Czwartek  

godz. 17.00 + Stanisława Długoszewskiego ucz. pog.

godz. 17.30 + Teresę i Jana Szuba

Piątek  godz. 17.00  

+ Rodziców Weronikę i Stanisława Komorowskich i brata Józefa.

Sobota godz. 17.00

+ Czesławę i Bolesława Pepławskich.

Niedziela

godz. 9.00  + Leszka, Roberta, Mirosława, Waldemara Sikorskich, Grzegorza Szcześniaka, rodziców Wrońskich i Sikorskich.

godz. 10.30  + Rodziców Kazimierza i Martę Szustowskich.

godz. 12.00  W int. Parafian

Dodaj komentarz