008

XXXIII Niedziela Zwykła 2014

  1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania możemy szukać przede wszystkim w sobie, ale też może nam w tym pomóc katolicka prasa czy dobra literatura religijna, ukazująca to, co rzeczywiście jest ważne i wartościowe w życiu.
  2. Dziś składane ofiary przeznaczone są na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016 roku.
  3. W piątek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Ma ono nam przede wszystkim ukazywać znaczenia ofiarowania swojego życia Bogu, całkowitego zdania się na Niego.
  4. Za tydzień, w niedziele, 23 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla. Tradycyjnie jest to święto Akcji Katolickiej. Organizacja ta jest stowarzyszeniem powołanym przez papieża Piusa XI w roku 1928 i zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne nauczanie Kościoła w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła. Zadaniem członków stowarzyszenia jest oddziaływanie na bliskie im środowiska, zwłaszcza związane z miejscem pracy, dokąd nie zawsze mogą dotrzeć kapłani. Jest to praca ewangelizacyjna i formacyjna, prowadzona wśród własnych członków, jak i w najbliższym otoczeniu. Zainteresowanych zaangażowaniem się w to dzieło zapraszam o zgłoszenie się.
  5. W następną niedzielę Akcja Katolicka będzie zbierać ofiary do puszek na paczki dla dzieci z naszej parafii.
  6. Obecnie w Chotumiu trwają pracę: szalowani na zewnątrz nowymi deskami kościoła, zakładanie kostki wokół kościoła, odwodnienie i kończenie ogrodzenia.
  7. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny. Jest do odebrania Rycerz Niepokalanej. Jest do nabycia kalendarz ścienny z wizerunkami Matki Bożej w cenie 8zł. Są zdjęcia ze św. Janem Pawłem II duże, które można oprawić cena 5 zł. Niech kult św. Jana Pawła II rozwija się w naszej parafii.
  8. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i. Żołnierzy AK w Ościsłowie pod kierunkiem pań: Anny Radziejewicz, Magdaleny Witkowskiej, Bożeny Załuskiej i druhny Katarzyny Wachniak pt. „A to Polska właśnie…”

INTENCJE MSZALNE: 17 – 23 XI 2014 r.

Poniedziałek  godz. 17.00

+ Józefa Biegalskiego ucz. pog.

Wtorek   godz. 17.00

+ Irenę i Tadeusza Kurnal ucz. pog.

Środa godz. 17.00

+ Jana Koczorka ucz. pog.

Czwartek godz. 17.00

+ Zbigniewa Muzińskiego w 33 r. ś.

Piątek godz. 17.00

W int. własnej.

Sobota godz. 17.00

+ Hieronima Bielskiego, Grzegorza Załuskę, Jana i Kazimierę Wesołowskich, Jana i Franciszkę Bielskich.

Niedziela

godz. 9.00  + Czesława Ludwiczaka, jego rodziców i Tadeusza Kowalskiego.

godz. 10.30  + Czesławę Lawendowską w 2 r. ś i Dariusza Lawendowskiego w 1 r. ś.

godz. 12.00  W int. Parafii

Dodaj komentarz