Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 2014

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że Chrystus z samej swojej natury jest Królem. Królestwo Jego jednak nie jest z tego świata, dlatego nie można próbować określać Chrystusowego królowania na podobieństwo ziemskiego. Królestwo Jezusa obejmuje wszystkie ludy, języki i narody, a panowaniu Jego nie będzie końca. Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności.
  2. Uroczystość Chrystusa Króla jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Jest to ruch świeckich katolików, zaangażowanych nie tylko w życie parafii czy diecezji, lecz również, w życie społeczne. Członkowie Akcji Katolickiej starają się w swoim życiu zawodowym i zaangażowaniu społecznym promować wartości chrześcijańskie, postępując zgodnie z nauką społeczną Kościoła i współpracując z duszpasterzami Kościoła lokalnego. Pragną oni mieć wpływ na to, co dzieje się w ich otoczeniu i kraju, kierując się przy tym zasadami wiary.
  3. Dziś Akcja Katolicka zbiera ofiary do puszek na paczki dla dzieci z naszej parafii.
  4. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nam naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.
  5. W następną niedzielę rozpoczynamy Adwent i jednocześnie rekolekcje przed Bożym Narodzeniem. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tych rekolekcjach.
  6. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek przeznaczone na odbudowę spalonej katedry w Sosnowcu.
  7. W tym tygodniu ofiary na potrzeby parafii wpłynęły ofiary od: Tadeusza Uznańskiego Rumoki 100zł, ofiara anonimowa 100zł. Za ofiary Bóg zapłać.
  8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny. Jest Mały Gość Niedzielny . Jest do nabycia kalendarz ścienny z wizerunkami Matki Bożej w cenie 8zł. Są zdjęcia ze św. Janem Pawłem II duże, które można oprawić cena 5 zł. Niech kult św. Jana Pawła II rozwija się w naszej parafii.

INTENCJE MSZALNE: 24 – 30 XI 2014 r.

Poniedziałek  godz. 17.00

+ Rodziców Stawińskich i dziadków Jabłonowskich.

Wtorek   godz. 17.00

+ Wojciecha Wróblewskiego ucz. pog.

Środa godz. 17.00

+ ks. Zygmunta Dąbrowskiego, rodzinę i dziadków Konarskich, rodziców Puchalskich, brata Stefana, chrzestnych, rodziców i rodzinę Kosińskich i duszach w czyśćcu cierpiące .

Czwartek godz. 17.00

+ Reginę i Franciszką Górskich.

Piątek godz. 17.00

+ ks. Ireneusza Żórawskiego ucz. pog.

Sobota godz. 17.00

+ Annę i Stanisława Kwiatkowskich, dziadków Kwiatkowskich i Bieńkowskich.

Niedziela

godz. 9.00  + Mariannę i Stanisława Nawrockich.

godz. 10.30  + Henryka, Cecylię i Krystynę Krosta.

godz. 12.00  W int. Parafii

Dodaj komentarz