XXVII Niedziela Zwykła 2014

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca października, która jest zarazem 27. niedzielą w ciągu roku. Liturgia tej niedzieli przypomina nam, że mamy się troszczyć o Chrystusowy Kościół, o jego rozwój, o wzrost wiary, nadziei i miłości w każdym z nas.
 2. Od dzisiaj rozpoczynamy nowennę przygotowującą przed peregrynacją Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, który przybędzie za dziewięć miesięcy do naszej diecezji i będzie w naszej parafii.
 3. Dziś spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. i poświęcenie różańców.
 4. Październik, jak zapewne pamiętamy, jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. W tym miesiącu zapraszamy również na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 16.30.
 5. W tym tygodniu, we wtorek, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto 7 października 1571 roku. W roku 1883 papież Leon XIII wprowadził do Litanii loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego – módl się za nami”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik. Jest to zarazem święto patronalne róż różańcowych. Róże różańcowe są to 20-osobowe grupy, których członkowie odmawiają codziennie jedną dziesiątkę różańca i w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec przez te osoby. Raz w miesiącu następuje zmiana odmawianej tajemnicy.
 6. W następną niedzielę będziemy przeżywać XIV Dzień Papieski pod hasłem „ Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!”. Będą zbierane ofiary do puszę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 7. W następną niedzielę będziemy w naszej parafii gościli ks. Profesora i kleryków z WSD z Płocka na niedzieli powołaniowej. Ofiary, które będą zbierać na tacę będą przeznaczone na WSD w Płocku.
 8. W następną niedzielę o godz. 9.00 spotkanie dzieci klas IV Szkoły Podstawowej.
 9. Przyjmuję na przypominki za naszych zmarłych, za których będziemy modlić się od 1 listopada przez cały rok. Pamiętajmy o naszych najbliższych, którzy potrzebują modlitwy.
 10. W tym tygodniu na potrzeby parafii wpłynęła ofiara anonimowa 100zł, Dziękuję też p. Zbigniewowi Koprowskiemu za ścięcie trawy na cmentarzu.
 11. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny, są Kalendarze Rolników 24zł, jest do odebrania Rycerz Niepokalanej

INTENCJE MSZALNE: 6 – 12 X 2014 r.

Poniedziałek
godz. 1700 + Rodziców Deręgowskich i brata Stanisława Kowalskiego.
godz. 17.30 + Helenę Górską ucz. pog.
Wtorek
godz. 16.00 W int KŻR z Gumowa
godz. 17.00 + Annę i Stanisława Przecioska
godz. 17.30 + Józefa Biegalskiego ucz. pog.
Środa godz. 17.00
+ Władysławę, Stanisławę, Szczepana, Wojciecha, Piotra Chodacz, Mariannę, Wojciecha, Franciszkę Piwowarek i dusze w czyśćcu cierpiące
Czwartek
godz. 17.00 + Stanisława i Tadeusza Nawrockich Czesławę i Wincentego Drozdowskich
godz. 17.30 + Piotra Tomczyka ucz. pog
Piątek
godz. 17.00 W int KŻR z Rydzewa.
godz. 17.30 + Irenę i Tadeusza Kurnal ucz. pog .
Sobota
godz. 17.00 + Stefana Fader w 4 r. ś.
godz. 17.30 + Adama Krostę.
Niedziela
godz. 9.00 + Sylwestra i Janinę Wichowskich.
godz. 10.30 + Stefana Kraśniewskiego w 1 r. ś.
godz. 12.00 W int. Parafii.

Dodaj komentarz