XXII Niedziela Zwykła 2014

  1. Dziś przypada 22. niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na oddanie się Bogu także poprzez poświęcenie Mu tego wszystkiego, czym zajmujemy się na co dzień. Spróbujmy o tym pamiętać szczególnie każdego dnia rano, by choć przez krótką, lecz intensywną modlitwę polecić Bogu siebie i tych, z którymi będziemy się spotykać, jak też naszych domowników i bliskich naszemu sercu.
  2. Dziś zbieramy ofiary do puszek na prześladowanych chrześcijan w Iraku, Syrii i Palestynie.
  3. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły z poświęceniem tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych będzie celebrowana w następną niedzielę w Sulerzyżu o godz.9.00 w Chotumiu o godz. 10.30.
  4. Przypadający jutro 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.
  5. W przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Na wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania spowiedź od godz.17.00. Do skorzystania z sakramentu pojednania szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież, które tego jeszcze nie uczyniły przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym oraz młodzież z trzeciej klasy gimnazjum, która przygotowuje się do bierzmowania. Zacznijcie go, kochani, z czystymi sercami, aby łaska Boża mogła łatwiej docierać do każdego zakątka waszych serc. W pierwszą sobotę miesiąca z dziecięcym zaufaniem oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi różaniec od godz. 17.00.
  6. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 1 – 7 IX 2014 r.

Poniedziałek
godz. 18.00 + Tomasza Przybyłowskiego greg.
godz. 18.30 + Leszka Niepytalskiego ucz. pog
Wtorek
godz. 18.00 + Tomasza Przybyłowskiego greg.
godz. 18.30 + Tadeusza i Irenę Kurnala ucz. pog
Środa
godz. 18.00 + Tomasza Przybyłowskiego greg.
godz. 18.30 + Wiesława Daszczynskiego
Czwartek
godz. 18.00 + Tomasza Przybyłowskiego greg.
godz. 18.30 + Wojciecha Wróblewskiego ucz. pog.
Piątek
godz. 18.00 + Tomasza Przybyłowskiego greg.
godz. 18.30 + Stanisława Bielskiego ucz. pog
Sobota
godz. 18.00 + Rodziców Adamkowskich i Wojciechowskich oraz Danielę Żakiewicz.
godz. 18.30 + Tomasza Przybyłowskiego greg.
Niedziela
godz. 9.00 + Jadwigę Zmysłowską, Władysława i Pawła Zmysłowskich, Janinę i Jakuba Teśman oraz ich dzieci.
godz. 9.00 + Tomasza Przybyłowskiego greg.
godz. 10.30 + Stefana Kocięckiego.
godz. 12.00 W int. Parafii.

Dodaj komentarz