XX Niedziela Zwykła 2014

  1. Bóg pragnie okazywać nam miłosierdzie – to przesłanie usłyszeliśmy w liturgii dzisiejszej – 20. niedzieli w ciągu roku. Zechciejmy je przyjąć z otwartymi sercami, abyśmy mogli się nim dzielić z tymi, do których Pan nas posyła.
  2. Niech czas wakacji i urlopów nie będzie okazją do zamykania się we własnym gronie, lecz niech staje się okazją do dostrzegania tych, którzy żyją wokół nas i być może potrzebują dobrego słowa, wsparcia lub po prostu ofiarowania im trochę z naszego czasu. Nie zapominajmy przy tym, że tymi potrzebującymi mogą być także nasi domownicy: dzieci, współmałżonek czy starsi rodzice.
  3. Przypominamy, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu. Pamiętajmy, że mogą to być nie tylko osoby, które spotykamy na ulicy, lecz również nasi domownicy, ojcowie rodzin, którzy podejmują codzienną pracę, ale zarazem nie mogą się obejść bez jednego czy dwóch piw dziennie lub też innej dawki alkoholu, jak np. jeden kieliszek koniaku. Nie przymykajmy oczu na takie sytuacje, lecz próbujmy reagować, a gdy trzeba, szukać specjalistycznej pomocy.
  4. W piątek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
  5. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii wpłynęły dwie ofiary anonimowe po 100zł. Za ofiary Bóg zapłać.
  6. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 18 – 24 VIII 2014 r.

Poniedziałek
godz. 18.00 + Ryszardę Mikołajczak.
godz. 18.30 + Wojciecha Wróblewskiego ucz. pog.
Wtorek
godz. 18.00 + Barbarę Zawieruchę.
Środa
godz. 18.00 + Jana Mysiakowskiego ucz. pog.
Czwartek
godz. 18.00 + Józefa Biegalskiego ucz. pog.
Piątek
godz. 18.00 + Zbigniewa i Czesława Pawłowskich, Kazimierza i Stanisławę Mąkowskich w r.ś.
godz. 18.30 + Mariannę Ptaszczyńską ucz. pog.
Sobota
godz. 17.30 + Edmunda i Stanisławę Cieślak, Antoniego i Zofię Wierzchowskich.
godz. 18.00 + Tadeusza, Martynkę i Krystynę Brzoza.
godz. 18.30 + Barbara i Ireneusz, Zofia i Kazimierz Dzierzędcy.
Niedziela
godz. 9.00 + Grzegorz Uznański.
godz. 10.30 + Adama i Mariusza Lewandowskich.
godz. 12.00 W int. Parafii.

Dodaj komentarz