Wniebowstąpienie Pańskie 2014

  1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania natchnień Ducha Świętego.
  2. Dziś w naszej ojczyźnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo. W naszych modlitwach nie zapominajmy również o dzieciach opuszczonych, zmuszanych do niewolniczej pracy, wykorzystywanych czy głodnych, którym nie jest dane szczęśliwe przeżywanie dzieciństwa. Niech i one staną się przedmiotem naszej troski nie tylko duchowej. Możemy je wspomagać na różne sposoby, dlatego zachęcam, aby się tym zainteresować i podjąć np. adopcję na odległość.
  3. Dziś również przypada 1. niedziela czerwca, w którą od kilku lat w naszym kraju jest obchodzony Dzień Dziękczynienia. Dziś zbieramy ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności.
  4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie zapomnijmy o uczestnictwie w nabożeństwach czerwcowych. Będzie ono odprawiona w naszym kościele codziennie o godz.18.00.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, w pierwszy piątek spowiedź od godz. 16.30 dla bierzmowanych i świadków.
  6. W sobotę o godz. 11.00  młodzież z naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania. Zapraszam
  7. W następną niedzielę Zesłanie Ducha Świętego w naszej parafii odpust w Chotumiu. Zapraszam wszystkich na sumę odpustową na godz. 12.00.
  8. Ołtarze na Boże Ciało przygotują wiosek 1 ołtarz mieszkańcy Sulerzyża od lasu do drogi na Ościsłowo 2 ołtarz druga część wioski, 3 ołtarz Rydzewo od p. Tarnowski do p. Lewickich, 4 ołtarz pozostała część wioski.
  9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 2 – 8 VI 2014 r.

Poniedziałek 
godz. 18.00  + Stanisława i Jana Kwiatkowskich i Stanisławę Olszewską.
godz. 18.30  + Ryszarda Infuleckiego ucz. pog
Wtorek godz. 18.00 
+ Kazimierza Częścika i dziadków Częścików.
Środa godz. 18.00 
+ Zygmunta i Alinę Chojnowskich
Czwartek godz. 18.00 
+ Janinę i Leona oraz braci Chłędzik
Piątek  godz. 18.00 
+ Katarzynę i Kazimierza Wyszyńskich.
Sobota godz. 11.00 
Bierzmowanie.
Niedziela 
godz. 9.00  + Józefa i Tomasza Keczmerskich.
godz. 10.30  + Rodziców Ludwiczak Genowefę i Eugeniusza i Janinę Kraszewską
godz. 12.00Za Parafian.

Dodaj komentarz