III niedziela Adwentu 2013

  1. Przeżywamy dziś już trzecią niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete”, co z jęz. łacińskiego oznacza: „radujcie się”; jest to początek antyfony na wejście przeznaczonej na dzisiejszą niedzielę. Jesteśmy zatem zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi nas wyzwolić z niewoli grzechu. Niech nasza radość wypływa przede wszystkim z duchowego przygotowania na to spotkanie, które dopiero potem wyraża się również zewnętrznie w pragnieniu obdarowywania innych. Niech nasze podarunki będą wyrazem wewnętrznej radości, a nie tylko tradycją, której trzeba za wszelką cenę uczynić zadość.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.
  3. Przypominamy również o przystąpieniu do sakramentu pojednania, nie odkładając go na ostatnią chwilę. Zwłaszcza jeśli ciążą nam jakieś trudne, od lat nie załatwione sprawy, jeśli wydaje się nam, że nasze grzechy nie mogą być przebaczone, tym bardziej przyjdźmy teraz, w tym czasie do konfesjonału, by spotkać się z miłosiernym Bogiem, który na nas czeka. Gdy nie ma kolejek, łatwiej jest poświęcić więcej czasu pojedynczemu penitentowi i kapłan ma więcej możliwości spokojnego wysłuchania i podania właściwych wskazówek.
  4. Od wtorku, 17 grudnia, rozpoczniemy bardziej bezpośrednie przygotowanie do świętowania uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tej drugiej części Adwentu liturgia kieruje nasz wzrok na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa, by w ten sposób skupić naszą uwagę nie tylko na tym, co się już wydarzyło, ale też na tym, co ma się wydarzyć w naszym życiu. Boże Narodzenie to nie tylko świętowanie historycznego przyjścia Chrystusa, lecz przede wszystkim nasze osobiste spotkanie z Tym, który właśnie dla nas stał się człowiekiem.
  5. Zapraszam w sobotę 21 grudnia na godz. 18.00 na wspólny opłatek osoby z Rad i wspólnot.
  6. Są do nabycia świece Caritas małe 6 zł, kule 12 zł.
  7. We wtorek 17 grudnia o godz. 11.00 w szkole w Ościsłowie będą przedstawiane jasełka przez dzieci na które Dyrektor i grono pedagogiczne zapraszają wszystkich.
  8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 16 – 22 XII 2013 r.

Poniedziałek godz. 17.00
+ Karola Pacuszkę w 1 r. ś.
Środa 
godz. 17.00 + Stanisława Lejmana w 2 r. ś.
godz. 17.30 O błogo. Boże i zdrowie dla Grzegorza Kujawy w 1. r. urodzin.
Czwartek godz. 17.00
+ Kazimierza Grączewskiego
Piątek godz. 17.00
+ Zofię Brzezicką ucz. pog.
Sobota godz. 17.00
+ Tadeusza Mączewskiego ucz. pog.
Niedziela
godz. 9.00 + Czesława, Zofię, Elżbietę, Kazimierza Długoszewskich
godz. 10.30 + Władysławę, Janinę i Józefa Komorowskich.
godz. 12.00 Za parafian

Dodaj komentarz