II niedziela Adwentu 2013

  1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę Adwentu. Za nami pierwszy tydzień czasu przygotowania na spotkanie z Tym, który ma przyjść i już przychodzi. Spróbujmy dokonać swoistego podsumowania, jak przeżyliśmy ten czas, na czym się skupiamy. Przed nami kolejny tydzień Adwentu. W dzisiejszej liturgii Jan Chrzciciel zaprasza nas do prostowania dróg Bożych. Może warto więc przyjrzeć się własnemu życiu i zmienić nasze postępowanie, zachowanie wobec bliskich, abyśmy mogli z pokojem w sercu zasiąść do wigilijnej wieczerzy i celebrować narodziny naszego Boga.
  2. Dziś 8 grudnia, zatem dzień, w którym świętujemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta ukazuje nam zarówno wielką godność Maryi, ale też każdego z nas. Warto przy tej okazji postawić sobie pytanie o naszą odpowiedź na Boże zaproszenie do współpracy z Nim.
  3. Dziś również przeżywamy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Nasze ofiary są przeznaczane m.in. na: tabernakula, naczynia i szaty liturgiczne, a także środki na wsparcie prowadzonych remontów i budowę obiektów kościelnych. Posługujący na Wschodzie duszpasterze, bracia i siostry zakonne otrzymane wsparcie przeznaczają też na stołówki, sierocińce, rekolekcje młodzieżowe, pielgrzymki, wakacyjne spotkania z Bogiem dla dzieci i młodzieży oraz pomoc osobom potrzebującym i starszym. Niech nasza hojność będzie wyrazem naszej wiary i chrześcijańskiej solidarności. Ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie można składać do puszek przy wyjściu z kościoła.
  4. Spróbujmy znaleźć czas na uczestnictwo w Mszach św. roratnich, które są celebrowane w naszym kościele w środy i soboty.
  5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Krzysztof Kwiatkowski z Rumoki i Sylwia Piotrowska ze Strzeszewa zapowiedź druga.
  6. Są do nabycia świece Caritas małe 6 zł kule 12 zł.
  7. W tym roku proszę mieszkańców Bud Rumockich o dekorację kościoła na Boże Narodzenie.
  8. We wtorek 17 grudnia o godz. 11.00 w szkole w Ościsłowie będą przedstawiane jasełka przez dzieci, na które Dyrektor i grono pedagogiczne zapraszają wszystkich.
  9. Proszę o porządek i segregację śmieci na cmentarzu.
  10. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 9 – 15 XII 2013 r.

Poniedziałek godz. 17.00
+ Wiesława Daszczyńskiego i Henryka Tarnowskiego.
Wtorek godz. 17.00 
+ Henrykę i Wacława Żmijewskich
Środa godz. 17.00 
+ Martę i Czesława Niszczota i z ich rodziny.
Czwartek godz. 17.00
+ Tadeusza Mączewskiego ucz. pog
Piątek godz. 15.00
+ Halinę i Zygmunta Purzyckich.
Sobota godz. 15.00
+ Tadeusza Szczygielskiego w 3 r. ś.
Niedziela
godz. 9.00 + Grzegorza Załuska w 4 r. ś Hieronima Bielskiego, Jana i Franciszkę Bielskich, Jana i Kazimierę Wesołowskich
godz. 10.30 + Józefa i Ireneusza Grzelak i rodziców Karpińskich.
godz. 12.00 Za parafian

Dodaj komentarz