XX niedziela zwykła 2013

  1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W najbliższy czwartek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
  2. W najbliższy piątek, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 i to w Warszawie. W naszym Narodzie możemy się doliczyć całych zastępów rodaków prześladowanych przez systemy polityczne minionych dziesięcioleci. Wielu z nich złożyło najwyższą ofiarę swojego życia. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tak zwanej poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać! Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.
  3. Z dniem 1 września 2013 odchodzi z pracy na własną prośbę Pani kościelna Kinga Nawrocka.
  4. Dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy trudzili się przy robieniu wieńców dożynkowych, dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i prowadzenie festynu dożynkowego.
  5. Proszę o porządek i segregację śmieci na cmentarzu.
  6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Andrzej Chodacz z Mchowa i Justyna Klonowska z Wólki Rydzewskiej zapowiedź pierwsza.
  7. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 19 – 25 VIII 2013 r.

Poniedziałek godz. 18.00 
+ Halinę Maliszewską ucz. pog.
Wtorek godz. 18.00
+ Benedyktę Gruszczyńską ucz. pog.
Środa 
godz. 18.00 + Piotra Chodacz ucz. pog.
godz. 18.30 + Jana Sokołowskiego ucz. pog.
Czwartek godz. 18.00
+ Zbigniewa Pawłowskiego, Czesława Pawłowskiego i Józefa Mąkowskiego
Piątek godz. 18.00 
+ Kazimierę, Feliksa i Karola Pacuszka.
Sobota 
godz. 17.00 Ślub: Ewa Stucińska i Mariusz Zalewski
godz. 18.00 + Jadwigę i Czesława Dudkiewicz, Czesławę i Mariana Kurzęckich.
Niedziela
godz. 9.00 + Grzegorza Uznańskiego.
godz. 10.30 + Adama i Mariusza Lewandowskich.
godz. 12.00 W int. Parafii

Dodaj komentarz