XVII niedziela zwykła 2013

  1. Dziś w naszej parafii obchodzimy odpust ku czci świętej Anny patronki kościoła w Sulerzyżu. Słowo boże głosi dziś do nas ks. dr Włodzimierz Piętka – Dyrektor Oddziału Płockiej Edycji Tygodnika „Gość Niedzielny. Witam wszystkich Gości i Parafian. Niech święta Anna wyprasza nam potrzebne łaski w naszym codziennym życiu. Dziś loteria fantowa w naszej parafii. Można wygrać tort oraz inne niespodzianki i maskotki. Dochód z loterii przeznaczony jest na paczki dla dzieci z naszej parafii.
  2. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Pamiętajmy też o ciężkim trudzie rolników podczas żniw, pamiętajmy, że każda kromka chleba, to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: Szczęść Boże!
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja i spowiedź od godz. 17.00. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Różaniec o godz. 16.30.
  4. W czwartek, 1 sierpnia, mija 69. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć.
  5. W sobotę, 3 sierpnia, tradycyjnie będziemy gościli obiadem pielgrzymów z Warmii, którzy pielgrzymują na Jasną Górę, przyjmijmy ich serdecznie. Proszę o przygotowanie posiłków w Chotumiu na godz. 12.30 przez wioski Chotum, Baraki Chotumskie, Nowa Wieś, w Sulerzyżu na godz. 13.30 przez wioski Sulerzyż, Rydzewo, Wólkę Rydzewską, Rutki Borki i Bronisze, Kanigówek i Gumowa na plebanii, w Ościsłowie na godz. 14.00 przez wioski Ościsłowo, Budy Rumockie, Rumokę.
  6. Przypominam o konkursie plastyczno- fotograficznym dla dzieci, młodzieży i dorosłych nt. „Kościoły i kapliczki parafii św. Mikołaja w Sulerzyżu”. Technika dowolna, format A3, składanie prac do 4 sierpnia, rozwiązanie podczas dożynek 15 sierpnia w Chotumiu.
  7. Przypominam o tym, że każda wioska robi wieniec dożynkowy na 15 sierpnia – odbędzie się konkurs na najpiękniejszy wieniec.
  8. Proszę o porządek i segregację śmieci na cmentarzu.
  9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Marcin Potyrała z Ościsłowa i Justyna Wielgolewska z Zdzieborza zapowiedź pierwsza
  10. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Przewodnika dla dzieci z płytą.

INTENCJE MSZALNE: 29 VII – 4 VIII 2013 r.

Poniedziałek 
godz. 18.00 + Lucynę, Wiesława, Feliksa Trzęślewicz i Irenę Piątkowska.
godz. 18.30 + Barbarę i Stanisława Kraszewskich.
Wtorek 
godz. 18.00 + Benedykta Gruszczyńskiego ucz. pog.
godz. 18.30 + Joannę Uznańską ucz. pog.
Środa 
godz. 18.00 + Zdzisława Uznańskiego.
godz. 18.30 + Jana Sokołowskiego ucz. pog.
Czwartek 
godz. 18.00 + Dariusza Cieślaka w 2 r.ś, Zdzisława, Jadwigę, Jana Mariannę Cieślak.
godz. 18.30 O błogosławieństwo dla Edwarda Dudy .
Piątek godz. 17.00 
+ Honoratę Kaniecką ucz. pog.
Sobota 
godz. 16.00 + Pawła Wiśniewskiego.
godz. 17.00 Ślub: Kinga Zielińska i Zbigniew Nazarenko .
Niedziela
godz. 9.00 + Rodziców Tadeusza, Helenę Uznańskich i brata Jerzego Uznańskiego.
godz. 10.30 + Rodziców Cecylię i Adolfa Kwasiborskich
godz. 12.00 W int. Parafii.

Dodaj komentarz