IX niedziela zwykła 2013

  1. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godzinie 18.00 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.
  2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Zbieramy też dziś ofiary do puszek na Świątynie Opatrzności.
  3. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godzinie 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie. Na zakończenie oktawy poświęcenie wianków.
  4. W pierwszy piątek miesiąca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. A w sobotę, 8 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.
  5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Marcin Rudnicki z Gumowa i Justyna Łonczyńska z Ciechanowa zapowiedź druga.
  6. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego.

INTENCJE MSZALNE: 3 – 9 VI 2013 r.

Poniedziałek godz. 18.00 
+ Edmunda Kwiatkowskiego.
Wtorek 
godz. 18.00 + Alinę i Zygmunta Chojnowskich.
godz. 18.30 + Halinę Maliszewską ucz. pog.
Środa 
godz. 17.00 + Martę Szustowską.
godz. 18.00 + Benedyktę Gruszczyńską ucz. pog.
Czwartek 
godz. 18.00 + Kazimierza Częścika i rodziców Henryka i Apolonię Częścik.
godz. 18.30 + Remigiusza Piaseckiego – seniora.
Piątek godz. 18.00 
+ Rodziców Janinę i Leona i braci Chłędzik.
Sobota 
godz. 17.00 Ślub: Ewelina Chłędzik i Radosław Kowalski.
godz. 18.00 Ślub: Krystyna Godlewska i Marcin Szymczak.
Niedziela
godz. 9.00 + Eugeniusza i Genowefę Ludwiczak i ich rodziców.
godz. 9.00 + Stefana Zalewskiego w 1 r. ś.
godz. 10.30
godz. 12.00 O błogo. Boże dla członków i rodzin KŻR Ościsłowo za szkołą.

Dodaj komentarz