Wniebowstąpienie Pańskie

  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.
  2. Jutro, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 32. rocznicę zamachu na Błogosławionego Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
  3. W czwartek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele Ojców Jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
  4. W przyszłą niedzielę, 19 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. W naszej parafii odpust w Chotumiu. Zapraszam wszystkich parafian i gości do Chotumia na godz. 12.00 na sumę odpustową. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.
  5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Piotr Hetmański z Rydzewa i Ramona Krzyżewska z Łukowa zapowiedź pierwsza.
  6. W tym tygodniu zostały złożone anonimowe ofiary na potrzeby parafii 300zł. Za ofiary Bóg zapłać.
  7. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 13 – 19 V 2013 r.

Poniedziałek godz. 18.00 
+ Genowefę i Feliksa Lewandowskich.
Wtorek godz. 18.00 
+ Marię i Mieczysława Dąbrowskich, Sylwestra, Stanisława Śmiecińskich, Mariana Stefanowicz .
Środa 
godz. 18.00 + Zofię i Antoniego, Sławomira i Wacława Grudzińskich.
godz. 18.30 + Zofię Wernicką – imieninowa.
Czwartek 
godz. 18.00 + Stanisławę, Zofię, Tadeusza, Jadwigę, Antoniego, Michała, Kazimierza, Ryszarda Nawrockich .
godz. 18.30 + Zofię Woźniak – imieninowa.
Piątek godz. 18.00 
+ Rodziców, Teofila i Aleksandrę Lipińskich, Franciszkę i Leona Łukasiak.
Sobota godz. 18.00
+ Martę Szustowską.
Niedziela
godz. 9.00 + Wacława Kucińskiego.
godz. 10.30 + Romana Palmowskiego ucz. pog.
godz. 12.00 W int. Parafian.

Dodaj komentarz