V niedziela Wielkanocna 2013

  1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.
  2. W najbliższą środę wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwie. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godzinie 18.00 Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, wieczorny Apel.
  3. W środę,1 maja, wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, będziemy żarliwie prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym. Eucharystię tego dnia połączymy także z krótkim nabożeństwem w intencji bezrobotnych i poszukujących pracy.
  4. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane o godzinie 9.00, 10.30 i 18.00. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
  5. W sobotę, 4 maja, w liturgii wspominamy Świętego Floriana, patrona strażaków. Przez jego wstawiennictwo będziemy polecali Bożej Opatrzności wszystkich żyjących i zmarłych druhów pracujących lub zaangażowanych społecznie w pożarnictwie.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota, pierwsza niedziela miesiąca na sumie procesja, proszę asystę.
  7. W następną niedzielę w naszym kościele parafialnym o godz. 12.00 zostanie poświęcona tablica ufundowana w 150 rocznicę śmierci bohaterskiego dowódcy Powstania Styczniowego na Mazowszu Tomasza Kolbego. Tablicę ufundował Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej.
  8. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Marcin Szymczak z Milewo Ruszczyny i Krystyna Godlewska z Rutek Borek zapowiedź druga.
  9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 29 IV – 5 V 2013 r.

Poniedziałek godz. 18.00 
+ Czesława i Zbigniewa Pawłowskich, rodziców Jana i Aleksandrę Mąkowskich.
Wtorek 
godz. 18.00 + rodziny Górskich, Tomporowskich i Zygmunta.
godz. 18.30 + Teresę Szuba ucz. pog.
Środa godz. 17.00 
+ Alinę i Zygmunta Chojnowskich.
Czwartek godz. 18.00
+ Zygmunta, Zofię i Leona Minich
Piątek 
godz. 9.00 + Stanisława Infuleckiego – imieninowa.
godz. 10.30 + Celinę Stankiewicz ucz. pog.
godz. 12.00 O błogo. i zdanie matury dla Eweliny Piaseckiej
Sobota 
godz. 17.00 Ślub: Katarzyna Flis i Artur Gorlewski.
godz. 18.00 + Zygmunta i Halinę i dziadków Purzyckich.
Niedziela
godz. 9.00 + Wacławę i Stanisława Matusiak.
godz. 10.30 + Krystynę i Tadeusza Sarnowskich.
godz. 12.00 W int. Parafian.

Dodaj komentarz