III niedziela Wielkanocna 2013

  1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.
  2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na budowaniu i pogłębianiu naszej wiary, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii!? Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże.
  3. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Przemysław Mieszkowski z Ciechanowa i Marta Nurzyńska z Rumoki zapowiedź pierwsza.
  4. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 15 – 21 IV 2013 r.

Poniedziałek godz. 18.00 
+ Honoratę Kaniecką ucz. pog.
Wtorek 
godz. 18.00 O błogosławieństwo dla Anny.
godz. 18.30 + Teresę Szubę ucz. pog.
+ Kazimierza Olszaka ucz. pog.
Środa godz. 18.00 
+ Rodziców Izabelę, Józefa i Jerzego Gregorowicz.
Czwartek godz. 18.00
+ Helenę i Józefa Bitkowskich.
Piątek godz. 18.00 
+ Za zmarłych z rodziny Tomczykowskich.
Sobota godz. 18.00 
+ Rodziców Zofię i Stanisława Brulińskich, braci Kazimierza i Romana Brulińskich i siostrę Urszulę Sienkiewicz.
Niedziela
godz. 9.00 + Marka Strzyża.
godz. 9.00 + Romana Luberadzkiego.
godz. 10.30 + Rodziców Franciszkę i Mikołaja Marciniak.
godz. 12.00 W int. Nauczycieli, wychowawców, uczniów, rodziców i wszystkich darczyńców szkoły podstawowej w Gumowie.

Dodaj komentarz