V niedziela Wielkiego Postu

 1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej.
 2. Kardynałowie w środę wybrali nowego Papieża Franciszka I z Argentyny. Módlmy się za nowego Papieża o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski w prowadzeniu Kościoła.
 3. W piątek o godz. 17.30 odbędzie się droga krzyżowa przez Sulerzyż. Mieszkańcy poszczególnych wiosek będą nieść krzyż i rozważać stacje drogi krzyżowej. Stacja I Budy Rumockie, stacja II Chotum i Baraki Chotumskie, stacja III Gumowo od szkoly do p. Brzozów i kolonia, stacja IV Gumowo od p. Brzozów do końca wioski, stacja V Kanigówek, stacja VI Ościsłowo kolonia za szkołą, stacja VII Ościsłowo wieś, stacja VIII Ościsłowo kolonia pod lasem, stacja IX Rutki Borki i Bronisze, stacja X Wólka Rydzewska, stacja XI Rydzewo od Wólki Rydzewskiej, stacja XII Rydzewo od p. Lewickich, stacja XIII Rumoka, stacja XIV Sulerzyż.
 4. We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.
 5. W następną sobotę o 18.00 spotkanie zespołu synodalnego i rady duszpasterskiej.
 6. Przyszła niedziela, 24 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki palmowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza
 7. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Michał Tomporowski z Gumowa i Teresa Seremach z Humięcino Andrychy zapowiedź druga, Radosław Kowalski z Lipin i Ewelina Chłędzik z Gumowa zapowiedź pierwsza.
 8. Jak każdego roku ogłaszam konkurs rodzinny na najładniejszą palmę.
 9. Dziękuję mieszkańcom Kanigówka za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 10. Proszę mieszkańców Sulerzyża o przygotowanie dekoracji na święta.
 11. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego.

INTENCJE MSZALNE: 18 – 24 III 2013 r.

Poniedziałekgodz. 17.00 
+ Kazimierza Olszaka ucz. pog
Wtorek 
godz. 17.00 + Józefa Kucińskiego imieninowa.
godz. 17.30 + Antoniego i Józefę Mochol .
Środa 
godz. 17.00 + Zofię Józefa, Stanisławę i Irenę Krzyżanowskich .
godz. 17.30 + Dariusza, Wandę, Kazimierza Szczecińskich.
Czwartek godz. 17.00
+ Rodziców Helenę i Jana Muzińskich.
Piątek godz. 17.00
+ Reginę i Stanisława Konarzewskich.
Sobota
godz. 17.00 + Tadeusza Kraśniewskiego w r. ś.
godz. 17.30 + Mariolę Rogowską w 2 r. ś.
Niedziela
godz. 8.45 + Stanisława, Sławomira i rodziców Fader i Mirosława Sikorskiego.
godz. 10.30 + Czesławę Lawendowską ucz. pog.
godz. 12.00 Za Parafian.

Dodaj komentarz