038

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do Domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. A ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.
  2. Dziękuję mieszkańcom Sulerzyża za dekorację kościoła na święta, dziękuję p. Januszowi Mysiakowskiemu za zrobienie krzyży, dziękuję rodzinie anonimowej za ofiarowanie figury Chrystusa do Grobu Pańskiego, dziękuję asyście procesyjnej, strażakom, grupie lektorskiej, ministrantom, tym wszystkim, którzy brali czynny udział podczas Triduum Paschalnego.
  3. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Pamiętajmy, żeby nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zatem zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej, porządek świąteczny. Jutro ofiary zbierane są na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku. Zachęcam także do uczestnictwa w Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy, które w naszym kościele są celebrowane o godz. 18.00.
  4. We wtorek, 2 kwietnia, przypada 8. rocznica śmierci Błogosławionego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak naprawdę być solą dla ziemi. Starajmy się go w tym naśladować.
  5. We wtorek nabożeństwo do świętej Anny.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, adoracja i spowiedź od godz. 17.00. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność, adoracja od godz. 17.00.
  7. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocy, będzie uroczystą Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Proszę asystę procesyjną na sumę.
  8. W przyszłą niedzielę spotkanie dzieci do I Komunii, dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa.
  9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego.

INTENCJE MSZALNE: 1 – 7 IV 2013 r.

Poniedziałek 
godz. 9.00 + Stanisławę, Henryka, Jerzego Śliwińskich, Elżbietę i Kazimierza Koniecznych.
godz. 10.30 + Cecylię, Henryka, Kazimierza Walczak .
godz. 12.00 + rodziców Mariana i Zofię Kanigowskich.
Wtorek godz. 18.00 
+ Zdzisława Szymańskiego zmarłego w Warszawie.
Środa godz. 18.00 
+ Tadeusza Tuwalskiego, rodziców Zofię i Stanisława Brulińskich.
Czwartek
godz. 18.00 + Kazimierza, Annę, Józefa Grzelak, Jana, Mariannę, Zdzisława, Jadwigę, Dariusza Cieślak, Józefa Kanieckiego, dusze w czyśćcu cierpiące.
godz. 18.30 + Krzysztofa Przecioskę w 5 r. ś. Int od rodziców i rodzeństwa.
Piątek godz. 18.00 
+ Rodziców Peszyńskich i Nowotczyńskich.
Sobota godz. 18.00 
+ Ryszarda Grtkowskiego.
Niedziela
godz. 6.00 + Leona i Anastazję Brzozowskich.
godz. 10.30 + Czesławę Lawendowską ucz. pog.
godz. 12.00 W int. Parafian.


Dodaj komentarz