II niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty, a także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia i specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godzinie 16.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godzinie 12.00 rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem.
  2. Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Dziś ofiary składane do puszek przeznaczone na misje.
  3. Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, pierwszy piątek spowiedź pierwszo piątkowa o godz. 16.00, pierwsza sobota miesiąca różaniec o godz. 16.30.
  5. Od następnej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Zapraszam do systematycznego udziału rekolekcjach. Niech to będzie czas odnowy życia oraz dobre przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. Za udział przez trzy dni w rekolekcjach można uzyskać odpust zupełny. Proszę Koła Żywego Różańca o modlitwę w intencji rekolekcji.
  6. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Artur Gorlewski z Ciechanowa i Katarzyna Flis z Gumowa zapowiedź pierwsza.
  7. Dziękuję mieszkańcom Gumowa za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego.

INTENCJE MSZALNE: 25 II – 3 III 2013 r.

Poniedziałek godz. 17.00
+ Rodziców Genowefę i Dominika Bukowskich
Wtorek godz. 17.00
+ Mariannę Wasiak ucz. pog
Środa godz. 16.00
+ Józefa Marciniaka w 5 r. ś
Czwartek godz. 17.00
+ Mariannę i Stanisława Nawrockich.
Piątek godz. 17.00
+ Mariannę, Czesława, Wacławę i Zbigniewa Bukowskich .
Sobota godz. 17.00
+ Teodora Grudzińskiego w 4 r. ś. Czesławę Grudzińską, Czesława i Walerię Gajewskich.
Niedziela
godz. 9.00 + Irenę, Józefa, Remigiusza Siwakowskich.
godz. 10.30 + Czesławę Lawendowską ucz. pog.
godz. 12.00 Za Parafian.

Dodaj komentarz