IV niedziela Adwentu 2012

  1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. Jutro Wigilia i potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku, przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia tej Dobrej Nowiny innym.
  2. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z poniedziałku 24 grudnia, na wtorek 25 grudnia. Przed Pasterką o godz. 23.30 odbędzie się koncert kolęd Chóru i scholi. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia według świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.
  3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  4. W święta Msze święte w pierwszy dzień świąt o 10.30 w Chotumiu i o 12.00 w Sulerzyżu, a w drugi dzień w Sulerzyżu o 9.00 i 12.00, w Chotumiu o 10.30.
  5. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.
  6. Są do nabycia caritasowe świece wigilijne w cenie 6 i 12zł.
  7. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny, Małego Gościa Niedzielnego.

INTENCJE MSZALNE: 24 – 30 XII 2012 r.

Poniedziałekgodz. 9.00
+ Alfredę Bielską ucz. pog
Wtorek
godz. 10.30 + Rodziców Wacława i Zofię Stankiewicz.
godz. 12.00 W intencji chrzczonych dzieci
Środa 
godz. 9.00 + Tomasza i Józefa Keczmerskich.
godz. 9.00 + Stanisławę, Henryka, Jerzego Śliwińskich, Elżbietę i Kazimierza Koniecznych.
godz. 10.30 + Eugeniusza Przybyszewskiego i Andrzeja Godlewskiego.
godz. 12.00 + Iwonę Kurpiewską – Wojsław
Czwartek godz. 17.00
+ Wiktorię Szczygielską ucz. pog.
Piątek godz. 17.00
+ Zofię Wernicką w r. ś.
Sobota godz. 17.00
+ Ryszarda Tomczyka ucz. pog.
Niedziela
godz. 9.00 .
godz. 10.30 + Męża Jerzego Iwanowskiego, Telesforę i Stanisława Iwanowskich.
godz. 12.00 Za Parafian.

Dodaj komentarz