Boże Narodzenie 2012

 1. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność.
 2. Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Zaś w czwartek, 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów. Janowy Prolog o Słowie, które stało się Ciałem, jest wyróżniającym się tekstem w bożonarodzeniowej liturgii słowa. A w piątek, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków, męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do gorliwszych modlitw w intencji poszanowania życia, zwłaszcza jeszcze nienarodzonego.
 3. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego tradycyjnie składamy ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku. Gorąco polecam tę zbiórkę ofiarności Parafian.
 4. W przyszłą niedzielę, 30 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 5. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.
 6. Dziękuję bardzo mieszkańcom Rydzewa za dekorację kościoła na Święta Bożego Narodzenia.
 7. Zaraz po Świętach od czwartku w naszej Parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragnę odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na spłatę kredytu. Jeszcze raz proszę wszystkie rodziny parafii tak jak w ostatnią niedzielę by w przyszłym roku kontynuować zbiórkę na oddanie pożyczki plebanię, proszę o włączenie się wszystkich rodzin będzie to ostatni rok zbiórki na ten cel.

  Porządek kolędy:
  Czwartek od godz. 9.00 – Wólka Rydzewska
  Piątek od godz. 9.00 – Rydzewo od p. Tarnowskich
  Sobota od godz. 9.00 – Rydzewo od Wólki Rydzewskiej
  Poniedziałek od godz. 9.00 – Rutki Borki i Bronisze

Dodaj komentarz