XXVIII niedziela zwykła 2012

  1. Obchodzimy dziś Dzień Papieski, poświęcony popularyzacji nauczania Jana Pawła II oraz uczeniu się jego wrażliwości na człowieka, podstawowej drogi Kościoła. Obchody tego dnia zrodziły się z potrzeby wdzięczności Bogu za wielki pontyfikat Jana Pawła II. Wdzięczność Bogu – to ważna chrześcijańska postawa. Stąd włączmy się w ten rytm całym sercem. Na prośbę biskupów, dzisiejsza zbiórka po Mszy Świętej przeznaczona jest na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży. Dziękuję bardzo pani katechetce Bożenie Załuska, która wraz dziećmi i młodzieżą ze szkoły z Ościsłowa przygotowała program słowno – muzyczny.
  2. Dziś otwieramy Rok Wiary w naszej parafii. Niech kolejne miesiące tego Roku rozpalą w nas łaskę wiary otrzymanej na chrzcie świętym oraz niech ci, którzy oddalili się od Kościoła, ponownie odkryją piękno
  3. Dziś przypada Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia otaczamy szczególną modlitwą ludzi, na których barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia. Pamiętajmy o nich także w naszej modlitwie.
  4. Dzisiejsza niedziela kończy Tydzień Miłosierdzia
  5. Dziś o godz. 9.00 spotkanie klas IV przygotowujących się do Odnowienia przyrzeczeń chrztu.
  6. Uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Ościsłowie Ilona Rudnicka zakwalifikowała się do grona laureatów VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego zorganizowanego przez Instytut Jana Pawła II w Warszawie oraz zajęła I miejsce w Plastycznym Konkursie pt „Takim Go pamiętamy” zorganizowanym przez Centrum Nauczania im. Jana Pawła II przy parafii św. Józefa w Ciechanowie
  7. Przyjmuję na wypominki roczne za naszych zmarłych. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych rodzicach, mężu, żonie dzieciach, braciach w modlitwie, gdyż może oni potrzebują naszej pomocy. Przez modlitwę my wyrażamy naszą pamięć i wdzięczność naszym bliskim zmarłym.
  8. Na potrzeby parafii w tym tygodniu złożyli ofiarę: Bronisława Lewandowska z Chotumia 100zł, KŻR z Gumowa 100zł, ofiara anonimowa 100zł. Bóg zapłać.
  9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny, są do kupienia Kalendarze Rolników w cenie 24 zł.

INTENCJE MSZALNE: 15 – 21 X 2012 r.

Poniedziałek
godz. 17.00 Wiktorii Szczygielskiej ucz. pog.
Wtorek
godz. 17.00 + Tadeusza Urbańskiego ucz. pog.
Środa
godz. 17.00 
+ Leokadię Fabczak ucz. pog
Czwartek
godz. 17.00 + Stefana Zalewskiego ucz. pog.
Piątek
godz. 17.00 Józefę Szustowską oraz dzieci Romana, Zbigniewa, Benedykta
Sobota
godz. 17.00 + Stanisława i Tadeusza Nawrockich, Czesławę i Wincentego Drozdowskich i Jana Pawłowskiego.
Niedziela
godz. 9.00 + Rodziców Jadwigę i Kazimierza i Zbigniewa Nawrockich
godz. 10.30 + Henryka Strzemecznego.
godz. 12.00 Za Parafian

Dodaj komentarz