Wniebowstąpienie Pańskie

  1. Dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa jest Jego wniebowstąpienie, a więc powrót do Ojca. Jezus odchodzi, zostawiając jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas w mocy Ducha Świętego.
  2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystości Pierwszej Komunii i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu. Dzieciom życzymy by zawsze kochały Chrystusa, były tak piękne duchowo jak dziś i by tym dobrem, które jest w nich dzieliły się z innymi. Rodzicom życzymy przede wszystkim miłości, cierpliwości do tych dzieci i byli świadkami prawdziwej wiary. Dzieci będą przez cały tydzień przychodziły na Mszę świętą na godz. 18.00. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza dzwonki, szarfy do dzwonków i wieczną lampkę. Bóg zapłać.
  3. W czwartek, 24 maja, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Od kilku lat, z woli papieża, jest to Dzień Powszechnej Modlitwy za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o żyjących tam chrześcijanach, którzy nie mogą odważnie wyznawać swojej wiary.
  4. W sobotę przypada Dzień Matki. Z tej okazji w czasie nabożeństwa majowego i wieczornej Eucharystii wszystkie drogie Mamy będziemy polecać opiece naszej wspólnej Matki – Maryi.
  5. W przyszłą niedzielę zakończenie okresu wielkanocnego. Będziemy obchodzili uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Odpust w naszej parafii. Zapraszam wszystkich na sumę odpustową na godz. 12.00 do Chotumia.
  6. W przyszła niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na spłatę kredytu.
  7. Ofiary na potrzeby parafii złożyli: Mirzejewska Wiesława z Rydzewa 100zł, Kowalski Waldemar z Dobrego Miasta 100zł i ofiara anonimowa 50zł. Za ofiary Bóg zapłać.
  8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego.

INTENCJE MSZALNE: 21 – 27 V 2012 r.

Poniedziałek godz. 18.00
+ Józefa i Mariannę Oziębło
Wtorek
godz. 18.00 + Feliksa i Genowefę Lewandowskich
godz. 18.30 + Janinę Nawrocką ucz. pog
Środa godz. 18.00
+ Rodziców Helenę i Jana Muzińskich.
Czwartek
godz. 17.30 + Kazimierza, Zofię, Ireneusza i Barbarę Dzierzędckich
godz. 18.00 + Remigiusza Piaseckiego – seniora
Piątek 
godz. 17.30 + Romana Luberadzkiego ucz. pog
godz. 18.00 + Zdzisława, Jadwigę, Dariusza, Jana, Mariannę, Stanisława Cieślak, Sławomira, Zofię, Antoniego Grudzińskich, rodzinę Piwowarków, Chodaczów i dusze w czyśćcu cierpiące.
Sobota
godz. 17.00 + Jadwigę, Władysławę, Pawła, Jana, Anastazję, Helenę, Franciszka, Stanisława Zmysłowskich.
godz. 18.00 Ślub: Agnieszka Kowalska i Dominik Jasiński.
Niedziela
godz. 9.00 + Zofię i Józefa Kraszewskich
godz. 10.30 + Wacława Kucińskiego w r. ś.
godz. 12.00 Suma odpustowa

Dodaj komentarz