VI niedziela Wielkanocna 2012

  1. Co znaczy kochać Boga? Odpowiedział nam dziś Chrystus jasno i dobitnie: „Jeśli będziecie zachowywać Moje przykazania, będziecie trwać w miłości Mojej”… Innymi słowy: miłość Boża, to nie jest problem uczuć, ale zachowywania Bożych przykazań. Czy tak właśnie kocham Boga?
  2. Dzisiaj przypada kolejna rocznica objawień fatimskich, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Ta jej prośba jest aktualna także dzisiaj, stąd podejmijmy ją ochotnym sercem. Wspomnijmy też dramatyczne wydarzenia, jakie rozegrały się na Placu Świętego Piotra 13 maja 1981 roku – kiedy próbowano zabić papieża Jana Pawła II. Dziękujmy Pani Fatimskiej za ocalenie papieża i prośmy o opamiętanie dla terrorystów.
  3. Jak pamiętamy, w czasie wielkanocnym jesteśmy zobowiązani przystąpić do sakramentu pojednania. Powoli czas ten zbliża się do końca, zadbajmy o sumienne wypełnienie tego chrześcijańskiego obowiązku.
  4. Wciąż trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili w naszej parafii uroczystość I Komunii i Odnowienia Chrztu. Spowiedź w sobotę o godz. 9.00 dla dzieci z klas II i ich rodziców, a o 10.00 dla dzieci z klas IV i ich rodziców.
  7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Michał Wolniak z Bądkowa i Anna Miączyńska z Rutek Borek zapowiedź druga, Radosław Jan Witkowski z Wróblewa i Małgorzata Czajkowska z Ościsłowa zapowiedź druga.
  8. W piątek 11.05.2012 odbył się końcowy etap XIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej „Benedictus” dla uczniów gimnazjum diecezji płockiej. Nasz dekanat reprezentowały 2 osoby: uczennica ze Społecznego Gimnazjum w Ciechanowie i uczennica Sylwia Tomczak z Gimnazjum nr 2 w Ościsłowie. W konkursie wzięło udział 50 uczestników ze wszystkich dekanatów w diecezji. Zgodnie z regulaminem do ścisłego grona laureatów wchodzi 5 osób. Sylwia Tomczak zakwalifikowała się do grona finałowej piątki i zdobyła wyróżnienie. Konkurs był na bardzo wysokim poziomie i należą się jej gratulacje za godne reprezentowanie szkoły i naszej parafii.
  9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 14 – 20 V 2012 r.

Poniedziałek godz. 18.00
+ Mariannę w 12 r. ś i Tadeusza Lewandowskich
Wtorek
godz. 17.30 + Zofię Woźniak – imieninowa
godz. 18.00 + Zofię Wernicką – imieninowa
Środa godz. 18.00
+ Katarzynę i Kazimierza Wyszyńskich.
Czwartek godz. 18.00
+ Artura Różańskiego i rodzinę Różyckich
Piątek godz. 18.00
+ Barbarę Mączewską w r. ś.
Sobota
godz. 17.00 Ślub: Malwina Dąbrowska i Dawid Lewandowski.
godz. 18.00 + Bogumiła Kubiaka int od Wernickich i chrześniaka Mateusza.
Niedziela
godz. 9.00 Dzieci komunijne
godz. 10.30 + Stanisławę i Józefa Sarnowskich
godz. 12.00 Dzieci komunijne.

Dodaj komentarz