III niedziela Wielkanocna 2012

  1. My często, za świętym Tomaszem, mówimy: „szukam Boga”. Tymczasem już wiemy: nie trzeba Go szukać. Bóg jest, i to zawsze. Trzeba Go tylko rozpoznać. I to niech na nas ciąży obowiązek dawania świadectwa, że Bóg jest i można Go rozpoznać.
  2. Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.
  3. Jutro uroczystość świętego Wojciecha – Patrona naszej Ojczyzny. Jego męczeńska krew, wylana na początku historii Kościoła w naszym kraju, stała się prawdziwie nasieniem chrześcijan. Zwracajmy się z gorącą modlitwą przez orędownictwo świętego Wojciecha, aby jego ofiara ciągle ożywiała wiarę Polaków.
  4. W środę, 25 kwietnia – święty Marek Ewangelista. Przez Jego wstawiennictwo modlimy się o dobre urodzaje i o błogosławieństwo dla pracujących na roli. Prośmy także o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.
  5. Zapraszam wszystkich w sobotę 28 kwietnia na godz. 12.00 na Mszę świętą polową w lesie ościsłowskim w intencji pomordowanych ofiar hitlerowskich.
  6. Zwracam się z prośbą do moich parafian o pomoc w spłacaniu zaciągniętego kredytu na prace wokół kościoła i plebanii. Na ten cel chcę przeznaczyć ofiary zbierane na tacę z ostatniej niedzieli miesiąca w okresie letnim, oprócz co miesięcznych indywidualnych składek. Dziękuję za wyrozumienie i wsparcie finansowe. Składam serdeczne Bóg zapłać.
  7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Arkadiusz Balcerzak z Troszyna i Monika Gromuł z Chotumia zapowiedź druga. Maciej Świnoga z Łęczeszys i Eliza Jolanta Górska z Gumowa zapowiedź pierwsza.
  8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego.

INTENCJE MSZALNE: 23 – 29 IV 2012 r.

Poniedziałek godz. 18.00
+ Wojciecha Godlewskiego w 15 r. ś
Wtorek
godz. 18.00 + Włodzimierza Rutkowskiego.
godz. 18.30 + Wiesława Turalskiego ucz. pog.
Środa 
godz. 18.00 + Antoninę Dąbrowską, Janinę Kacprzak i ks. Franciszka Gołaszewskiego.
godz. 18.00 + Zofię Woźniak w r. ś.
Czwartek godz. 18.00
+ Emilię Kruślińską int od KŻR z Sulerzyża
Piątek 
godz. 18.00 + Zdzisława Czajkowskiego w 3 r. ś.
godz. 18.30 + Romana Luberadzkiego ucz. pog.
Sobota
godz. 18.00 + Mariolę Rogowską w dniu urodzin.
godz. 18.30 + Rodzinę Żmudów.
Niedziela
godz. 9.00 + Zofię Woźniak w 1 r.ś i Czesława Woźniak
godz. 10.30 + Ryszarda w r.ś i Zenona Wiśniewskich
godz. 12.00 Za parafian.

Dodaj komentarz