V niedziela Wielkiego Postu

 1. Przeżywamy Wielki Post. Zbliża się czas śmierci Chrystusa. Ostatnie rozmowy, ostatnie wyjaśnienia, ostatnie zachęty i ostrzeżenia. Chrystus mówi o uwielbieniu, ale wie, że dla Niego oznacza to śmierć. Nie mówi jednak o niej wprost, ale jest pełen lęku. Chrystus z tych ostatnich dni przed śmiercią jest nam niezwykle bliski. Żył jak my, cierpiał jak my i umierał jak my. Tylko dzieło, jakiego dokonał, przekracza naszą miarę.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dzieci klas II i IV.
 3. Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.
 4. Jutro, w poniedziałek 26 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Została ona w tym roku przeniesiona na 26 marca (zwykle jest 25 marca) z racji dzisiejszej wielkopostnej niedzieli. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego celebrujemy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Włączmy się w to dzieło modlitwy i troski o życie. Jutro na Mszy można złożyć deklaracje Duchowej Adopcji. Msza Święta o godzinie 16.00
 5. Gorzkie Żale po sumie, Droga Krzyżowa w piątek o 16.30. Za pobożny udział w „Gorzkich Żalach” i „Drodze Krzyżowej” odprawianych w kościele można dostąpić odpustu zupełnego.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo palm. Pierwsza Msza św. o godz. 8.45, a także rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą palmę.
 7. Tradycyjnie już ksiądz biskup zaprasza młodzież całej diecezji na Mszę Świętą w Niedzielę Palmową do Płońska.
 8. Są już baranki Caritas w cenie 5 zł.
 9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Dominik Jasiński z Malużyna i Agnieszka Kowalska z Ościsłowa zapowiedź druga.
 10. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Rumoki, KŻR z Ościsłowa za szkołą, Nowej Wsi, Chotumia, Rutek Borek.
 11. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego z płytami.

INTENCJE MSZALNE: 26 III – 1 IV 2012 r.

Poniedziałek godz. 16.00
+ Honoratę Mierzejewską
Wtorek godz. 16.00
+ Szczepana Kraszewskiego ucz. pog.
Środa godz. 17.00
+ Mariannę Pawłowską ucz. pog.
Czwartek godz. 17.00
+ Antoniego Tomczyka
Piątek 
godz. 17.00 + Reginę i Stanisława Konarzewskich
godz. 17.30 + Marcina Komornickiego ucz. pog.
Sobota godz. 17.00
+ Kazimierza, Annę, Józefa Grzelak, Jana, Mariannę, Zdzisława, Jadwigę, Dariusza, Stanisława Cieślak, Sławomira Grudzińskiego i dusze w czyśćcu cierpiące
Niedziela
godz. 8.45 + Mariolę Rogowską w 1 r. ś.
godz. 10.30 + Rodzinę Kowalskich i Grzywińskich.
godz. 12.00 Za parafian.

Dodaj komentarz