III niedziela Wielkiego Postu

  1. Przeżywamy Wielki Post. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc wyczulone sumienia na głos Boga. Dzisiejsza modlitwa dnia przypomniała nam najważniejsze elementy wielkopostnych uczynków: post, modlitwę i jałmużnę. Post jest ograniczeniem nie tylko jedzenia, ale także wszelkich przyjemności. Rezygnując z nich, możemy bardziej oddać się modlitwie, która w Wielkim Poście powinna być intensywniejsza. Jałmużna to skuteczny sposób ulżenia czyjejś niedoli oraz wynagrodzenia za nasze grzechy. Niech dzisiejsze przypomnienie tych uczynków pobudzi nas do jeszcze większej gorliwości w ich spełnianiu.
  2. Gorzkie Żale po sumie, Droga Krzyżowa w piątek o 16.30. Za pobożny udział w „Gorzkich Żalach” i „Drodze Krzyżowej” odprawianych w kościele można dostąpić odpustu zupełnego.
  3. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Gumowa.
  4. Ofiarę na cele parafialne złożyli: Weronika Zmudczyńska 50zł, Helena Ludwiczak 100zł, Janina Niszczota 100zł. Za ofiary Bóg zapłać.
  5. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 12 – 18 III 2012 r.

Poniedziałek godz. 17.00
+ Marcina Komornickiego ucz. pog.
Wtorekgodz. 17.00
+ Jarosława Częścika w r. ś.
Środa godz. 17.00
+ Jana Orłowskiego.
Czwartek godz. 17.00

Piątek godz. 17.00
+ Janinę i Henryka Matuszewskich
Sobota godz. 17.00
+ Mieczysławę Rzeczkowską, rodziców Annę i Stanisława Kraszewskich
Niedziela
godz. 9.00 + Jana Orłowskiego i jego rodziców
godz. 10.30 + Stefana Potyrałę w 15 r. ś.
godz. 12.00 Za parafian.

Dodaj komentarz