XXXIII niedziela zwykła 2011

  1. Dzisiejsza niedziela jest w Polsce Dniem Modlitw za Polonię Zagraniczną i jej Duszpasterzy. W szczególny sposób pamięcią obejmujemy Rodaków, zwłaszcza naszych bliskich, którzy żyją gdzieś w świecie, poza granicami Ojczyzny. Dzisiaj ta modlitwa jest niezwykle ważna i potrzebna. Po otwarciu naszych granic wielu Polaków wyjechało za chlebem. Inni wcześniej wyjechali za wolnością. Los wielu z nich na obczyźnie nie jest łatwy. Towarzyszy im niepewność, czyhają przeróżne zagrożenia i pokusy. Módlmy się o to, aby Boga, wiarę ojców i Ojczyznę zawsze mieli w swoich sercach. Pamiętajmy też o tych, którzy są u siebie, ale granice już biegną inaczej. Im jeszcze trudniej, bo pozostali na ukochanej ziemi, ale nie w ukochanej Polsce. Niech nasze modlitwy, Msza Święta w dniu dzisiejszym będzie dla nich specjalnym darem.
  2. Dzisiaj solidaryzujemy się też z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Dziś zbieramy ofiary do puszek na Sudan.
  3. Dziś spotkanie o godz. 9.00 dzieci klas IV.
  4. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela – to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Będziemy zbierali ofiary do puszek na paczki dla dzieci.
  5. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki.

INTENCJE MSZALNE: 14 – 20 XI 2011 r.

Poniedziałek godz. 17.00
+ Dziadków Konarskich, Puchalskich, rodziców Puchalskich, Kosińskich, ciocię Stanisławę, wuja Stefana Konarskiego, Irenę, Czesława, Zofię, Annę Konarskich, ks. Zygmunta Dąbrowskiego i dusze w czyśćcu cierpiące.
Wtorek godz. 17.00
O błogosławieństwo dla syna.
Środa godz. 17.00
+ Reginę Górską ucz. pog .
Czwartek godz. 17.00
+ Jarosława Kacprzaka ucz. pog
Piątek godz. 17.00
+ Grzegorza Kurowskiego w 3 r. ś.
Sobota 
godz. 16.00 + Zbigniewa Muzińskiego w 30 r. ś.
godz. 16.30 + Mariolę Rogowską ucz. pog.
Niedziela
godz. 9.00 + Annę i Stanisława Kwiatkowskich.
godz. 10.30 + Rodziców Podgródnych, męża, Jacka i Dominikę.
godz. 12.00 Za Parafian.

Dodaj komentarz