Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni, komunii z Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności Królestwa, w którym Bóg „otrze wszelka łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.
  2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Przypomnijmy, że Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem dla jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.
  4. Dziś też po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na paczki dla dzieci.
  5. Czas przygotować się do Adwentu, który rozpocznie się w przyszłą niedzielę – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.
  6. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki.

INTENCJE MSZALNE: 21 – 27 XI 2011 r.

Wtorek godz. 17.00
+Rodziców Bronisławę i Kazimierza Szymczak i ciocię Gertrudę Śliwińską .
Środa godz. 17.00
+ Franciszka Górskiego.
Czwartek godz. 17.00
+ Rodziców Józefa w 1 r.ś. i Elżbietę w 4 r.ś. Stawińskich
Piątek godz. 17.00
+ Zdzisława Klonowskiego ucz. pog.
+ Zofię Woźniak ucz. pog
Sobota 
godz. 16.00 + Rodziców Kazimierza i Zofię Mikołajczak i siostrę Mariannę Burtan.
godz. 16.30 + Mariolę Rogowską ucz. pog.
godz. 17.00 + Wiesława Daszczyńskiego ucz. pog
Niedziela
godz. 9.00 + Czesława Ludwiczaka, rodziców Genowefę i Eugeniusza Ludwiczaków.
godz. 10.30 + Męża Zygmunta Lewandowskiego, syna Edwarda i córkę Jadwigę.
godz. 12.00 Za Parafian.

Dodaj komentarz