XXII niedziela zwykła 2011

  1. Wakacje, urlopy dobiegły końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.
  2. Dlatego zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele w następną niedzielę na godz. 9.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas budowania naszej komunii z Panem Bogiem i z bliźnimi.
  3. W czwartek przypada 1 września, a zatem 72. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. A w naszych modlitwach w te dni prośmy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. Modlimy się także za misje i misjonarzy.
  5. Małżeństwa, które obchodzą swoje jubileusze w tym roku, a pragną razem przeżyć jubileusz w parafii 25 września proszę o zgłaszanie się.
  6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Piotr Lazarski z Rydzewa i Malwina Grabowska z Ciechanowa zapowiedź druga, Krzysztof Nawrocki z Ościsłowa i Klaudia Szwaracka z Sulerzyża zapowiedź pierwsza.
  7. Dziękuję za ofiarę na remont kościoła w Chotumiu z Modełki 100zł. Bóg zapłać.
  8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 29 VIII – 4 IX 2011 r.

Poniedziałek godz. 18.00
+ Krystynę Kraszewską
Wtorek godz. 18.00
+ Czesława, Helenę, Stanisława Adamkowskich, Danielę Żakiewicz, Władysława Wojciechowskiego.
Środa godz. 18.00
+ Mariannę Godlewską ucz. pog.
Czwartek godz. 18.00
+ Wacława Kucińskiego ucz. pog.
Piątek godz. 18.00
+ Jadwigę Zmysłowską .
Sobota 
godz. 18.00 + Rodziców Nowakowskich, rodziców Borkowskich.
godz. 18.30 + Mariolę Rogowską ucz. pog.
Niedziela
godz. 9.00 + Kazimierza i Zbigniewa Kowalskich.
godz. 10.30 + Janinę i Franciszka Ryblewskich.
godz. 12.00 Za Parafian

Dodaj komentarz