XX niedziela zwykła 2011

  1. Biskup Płocki Piotr Libera zarządził na dzisiejszą niedzielę zbiórkę do puszek, na rzecz głodujących mieszkańców Południowego Sudanu i Erytrei. Będziemy mogli złożyć ofiary na ten cel wychodząc z kościoła.
  2. Jutro przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na jutrzejszą liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Jutro odpust w Chotumiu. Będziemy też przeżywać dożynki parafialne, dziękując Bogu za tegoroczne zbiory i prosić o dobrą pogodę. Włączmy się wszyscy jako parafia w tę uroczystość.
  3. Z jutrzejszym świętej maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.
  4. W środę, 17 sierpnia, wspomnienie świętego Jacka.
  5. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny. Są do kupienia kalendarze ścienne na następny rok z Błogo Janem Pawłem II w cenie 7 zł.

INTENCJE MSZALNE: 15 – 21 VIII 2011 r.

Poniedziałek
godz. 9.00 + Halinę i Zygmunta Purzyckich i dziadków Miączyńskich.
godz. 10.30 + Jadwigę Przybyłowską.
godz. 12.00 Za Parafian
Wtorek godz. 18.00
+ Pawła Wiśniewskiego.
Środa godz. 18.00
+ Mirosłwa Podlewskiego.
Czwartek godz. 18.00
+ Mariusza Lewandowskiego ucz. pog.
Piątek godz. 18.00
+ Honoratę i Romana Daszczyńskich.
Sobota 
godz. 16.00 + Mariannę i Tadeusza, braci Władysława, Stanisława, Zygmunta Trzęsiel.
godz. 17.00 Ślub: Marta Bączek i Dariusz Kiełb.
godz. 18.00 Ślub: Anna Suwińska i Mateusz Grążawski.
Niedziela
godz. 9.00 + Grzegorza Uznańskiego.
godz. 10.30 + Antoniego i Henrykę Karaś.
godz. 12.00 Za Parafian

Dodaj komentarz