XVII niedziela zwykła 2011

  1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy też o ciężkim trudzie rolników podczas żniw, pamiętajmy, że każda kromka chleba, to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: Szczęść Boże!
  2. Dziś po każdej Mszy świętej pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlić do świętego Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary składane z racji poświęcenia pojazdów przeznaczone są na misje.
  3. Dziś po sumie spotkanie Rady Duszpasterskiej i Akcji Katolickiej
  4. W poniedziałek, 25 lipca, obchodzimy święto świętego Jakuba Apostoła.
  5. We wtorek, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków żyjących i powołanych już do wieczności.
  6. W następną niedzielę 31 lipca odpust w naszej parafii świętej Anny patronki naszego kościoła. Zapraszam wszystkich miłych gości i moich kochanych parafian do udziału w tej uroczystości. Módlmy się przez wstawiennictwo świętej Anny za nasze rodziny by były silne wiarą, wzajemną miłością. Suma odpustowa o godz. 12.00.
  7. Związek małżeński mają zawrzeć następujące osoby: Kamil Łapiński z Chotumia i Magdalena Ujazdowska z Chotumia zapowiedź druga.
  8. Ofiarę na potrzeby parafii w tym tygodniu złożyli: Michał Kownacki z Chotumia 100zł, Wojciech Wierzchowski z Ościsłowa 200zł. Za ofiary Bóg zapłać.
  9. Proszę o składanie fantów na loterię, która odbędzie się w odpust ku czci św. Anny. Dochód z loterii przeznaczony jest na paczki świąteczne dla dzieci z naszej parafii.
  10. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny z płytą Cztery pory roku.

INTENCJE MSZALNE: 25 – 31 VII 2011 r.

Poniedziałek godz. 18.00
+ Andrzeja Lubińskiego, Stanisława i Henryka Lubińskich.
Wtorek godz. 18.00
+ Czesławę Szustowską, dziadków Annę, Wincentego, Stanisława Bialik.
Czwartek godz. 18.00
+ Rodziców Izabelę i Józefa Gregorowicz.
Piątek 
godz. 17.00 + Wacława Zielińskiego ucz. pog.
godz. 18.00 + Zdzisława Uznańskiego.
Sobota 
godz. 17.30 + Mariolę Rogowską ucz. pog.
godz. 18.00 + Annę Kubińską, Feliksa i Kazimierę Smulskich.
godz. 18.00 + Zofie Woźniak ucz. pog.
Niedziela
godz. 9.00 + Szczepana Malinowskiego.
godz. 10.30 + Zdzisława Karaś ucz. pog.
godz. 12.00 Suma odpustowa

Dodaj komentarz