XV niedziela zwykła 2011

  1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 15. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
  2. W poniedziałek, 11 lipca, obchodzimy święto świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy.
  3. W sobotę, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. To wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina nam o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
  4. Związek małżeński mają zawrzeć następujące osoby: Wojciech Wierzchowski z Ościsłowa i Magdalena Stępień z Kutna zapowiedź pierwsza.
  5. Proszę o składanie fantów na loterię, która odbędzie się w odpust ku czci św. Anny. Dochód z loterii przeznaczony na paczki świąteczne dla dzieci z naszej parafii.
  6. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 11 – 17 VII 2011 r.

Poniedziałek godz. 18.00
+ Wiesława Nawrockiego w 3 r. ś.
Wtorek godz. 18.00
+ Rodziców Głowackich, Mieszczyńskich, dziadków Bednarskich.
Środa 
godz. 18.00 + Mieczysława Rzeczkowskiego ucz. pog.
godz. 18.30 + Karola i Wiktorię Dzierżawiec int. od Biedrzyckich z Rumoki .
Czwartek godz. 18.00
+ Zofię i Stanisława Grudzińskich.
Piątek godz. 18.00 
+ Janinę Biegalską ucz. pog.
Sobota 
godz. 17.00 Ślub: Ilona Bulejak i Radosław Strzemiński.
godz. 18.00 + Rodziców Miączyńskich, Mieczysława Miączyńskiego i rodziców Kiełb.
Niedziela
godz. 9.00 + Halinę Załęcką i Józefa Kowalskiego.
godz. 10.30 + Mariannę i Romana Żbikowskich.
godz. 12.00 Za Parafian.

Dodaj komentarz