78141a9ca9029f26a6e53154af0477c5

Zesłanie Ducha Świętego

  1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. W naszej parafii odpust. Dziękuję ks. Dariuszowi Żuławnikowi za odprawienie sumy odpustowej i powiedzenia kazania. Dziękuję wszystkim Parafianom i miłym gościom za wspólną modlitwę. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą!
  2. Jutro, w poniedziałek, 13 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.
  3. W przyszłą niedzielę, 19 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.
  4. Na Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, ołtarze przygotują: Pierwszy – Wólka Rydzewska, drugi – Budy Rumockie, trzeci – Gumowo od szkoły do państwa Szczepankowskich, czwarty – Gumowo od państwa Brzozów do końca wioski.
  5. Związek małżeński mają zawrzeć następujące osoby: Paweł Mikołajczak z Ościsłowa i Anna Antosiewicz z Nowego Miasta zapowiedź pierwsza, Igor Krajewski z Płocka i Anna Milewska z Rydzewa zapowiedź pierwsza, Mateusz Grążawski z Brodnicy i Anna Suwińska z Rumoki zapowiedź pierwsza.
  6. Ofiara anonimowa na kościół 50zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
  7. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego z płytą bajka dla dzieci, kto chce jeszcze kupić duży obraz bł. Jana Pawła II to proszę do zakrystii.

INTENCJE MSZALNE: 13 – 19 VI 2011 r.

Poniedziałek godz. 18.00
+ Rodziców Apolonię i Franciszka Sobczyńskich
Wtorek godz. 18.00
+ Rodziców Kazimierza i Zofię Dzierzęckich, Ireneusza i Barbarę Dzierzęckich
Środa godz. 18.00 
+ Danielę i Józefa Żakiewicz
Czwartek godz. 18.00
+ Alinę i Zygmunta Chojnowskich
Piątek 
godz. 18.00 + Henryka Kwiatkowskiego
godz. 18.30 + Zofię Woźniak ucz. pog.
Sobota 
godz. 18.00 + Czesławę i Wacława Szerszeńskich
godz. 18.30 + Edwarda Stępkowskiego w 2 r. ś. Rodziców Jana i Helenę Stępkowskich
Niedziela
godz. 9.00 + Wojciecha Pomoryn w 3 r.ś. i Teodozję Pomoryn
godz. 10.30 + Stanisławę i Józefa Sarnowskich
godz. 12.00 Za Parafian.


Dodaj komentarz