VI niedziela Wielkanocna 2011

  1. Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas II i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego dzieci klas IV. Życzymy dzieciom by wzrastały w łasce Bożej przeżywając każdy dzień z Bogiem. Rodzicom tych dzieci miłości, cierpliwości w przekazywaniu wiary i dobrego wychowania chrześcijańskiego. Dziękuję paniom katechetkom oraz panu organiście za trud i zaangażowanie w przygotowanie dzieci do tych uroczystości. Dzieci będą przez cały tydzień przychodzić na godz. 18.00 na swój biały tydzień. Dziękuję bardzo za dar ołtarza jaki dzieci komunijne wraz z rodzicami złożyły na rzecz naszej parafii, są to lichtarze i świece ołtarzowe. Bóg zapłać za ten dar.
  2. We wtorek, 31 maja, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.
  3. W tym tygodniu wchodzimy w czerwiec – miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże Miłosierdzie.
  4. W środę, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.
  5. W tym tygodniu też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele.
  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, ale z inicjatywy metropolity warszawskiego abpa Kazimierza Nycza od 2008 roku w pierwszą niedzielę czerwca obchodzone jest Święto Dziękczynienia. Choć zostało ustanowione na terenie archidiecezji warszawskiej, w jego obchody włączają się również inne diecezje w Polsce.
  7. Związek małżeński mają zawrzeć następujące osoby: Łukasz Szymkowski z Rostkowa i Anna Lubińska z Nowej Wsi zapowiedź pierwsza.
  8. Ofiary na potrzeby parafii złożyli p. Bieńkowski z Rutek Borek 100zł i ofiara anonimowa 50zł. Za ofiary Bóg zapłać.
  9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego, są do odebrania obrazy błogosławionego Jana Pawła II.

INTENCJE MSZALNE: 30 V – 5 VI 2011 r.

Poniedziałek godz. 18.00
+ Barbarę Wojnowską.
Wtorek godz. 18.00
+ Rodziców Jana i Pelagię Wychudzkich.
Środa
godz. 18.00 + Antoniego Kołakowskiego.
godz. 18.30 + Eugeniusza Rybickiego
Czwartek godz. 18.00
+ Remigiusza Piaseckiego – seniora.
Piątek godz. 18.00 
+ Rodzeństwo Urszulę Sienkiewicz, Romana i Kazimierza Brulińskich
Sobota 
godz. 18.00 + Janinę i Leona Chłędzik i braci.
godz. 18.30 + Rodziców Franciszka i Bronisławę i żonę Władysławę Bielskich
Niedziela
godz. 9.00 + Czesława i Walerię Gajewskich
godz. 9.00 + Eugeniusza Dzierzgowskiego
godz. 10.30 + Rodziców Śliwińskich.
godz. 12.00 Za Parafian.

Dodaj komentarz