V niedziela Wielkanocna 2011

  1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba.
  2. We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi – jako Wspomożycielki wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Z inicjatywy Ojca Świętego Benedykta XVI tego dnia będziemy się modlili za Kościół w Chinach.
  3. W czwartek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
  4. W sobotę, 28 maja, przypada 30. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz Naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o rychłą jego beatyfikację.
  5. W niedzielę 29 maja, w naszej parafii będziemy przeżywać o godz. 9.00 Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu świętego dzieci z klas IV i o godz. 12.00 I Komunię dzieci klas II. Obejmijmy naszą modlitwą dzieci i rodziców, by godnie przeżyli to wydarzenie.
  6. Związek małżeński mają zawrzeć następujące osoby: Robert Karaś z Chotumia i Milena Szatybełko z Ciechanowa zapowiedź druga, Adam Wernicki z Rydzewa i Karolina Gęsicka z Gąsek zapowiedź druga, Marcin Wasiak z Bud Rumockich i Sylwia Chojnowska z Przedwojewa zapowiedź druga.
  7. Dziękuję rodzinie Tafiłowskich za dar dla parafii w postaci pateny.
  8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego.

INTENCJE MSZALNE: 23 – 29 V 2011 r.

Poniedziałek godz. 18.00
+ Katarzynę i Kazimierza Wyszyńskich.
Wtorek godz. 18.00
+ Rodziców Helenę i Jana Muzińskich.
Środa godz. 18.00 
+ Zdzisława, Jadwigę, Jana, Mariannę, Stanisława Cieślak, Zofię, Antoniego Grudzińskich, Rodzinę Chodaczów, Piwowarków i dusze w czyśćcu cierpiące.
Czwartek godz. 18.00
+ Martę Szustowską.
Piątek godz. 18.00 
+ Czesławę i Mariana Kurzęckich
Sobota 
godz. 18.00 + Henrykę i Wacława Żmijewskich
godz. 18.30 +Mariannę, Cypriana, Kazimierza Gronczewskich
Niedziela
godz. 9.00 W int. Dzieci komunijnych i ich rodziców
godz. 10.30 + Rodzinę Tomczykowskich.
godz. 12.00 W int. dzieci komunijnych i ich rodziców.

Dodaj komentarz