II niedziela Wielkanocy 2011

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!? Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.
  2. Dziś w Rzymie beatyfikacja Jana Pawła II. Niech nasze modlitwy będą dziękczynieniem za beatyfikację naszego rodaka, a jednocześnie módlmy się aby błogosławiony Jan Paweł II wypraszał nam u Boga wiele łask potrzebnych w naszym życiu.
  3. Dzisiaj wkraczamy też w maryjny maj! Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 18.00, po której będziemy odprawialitak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel.
  4. Dzień 1 maja – to także Święto Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmujemy wszystkie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego Patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.
  5. We wtorek, 3 maja, będziemy celebrować uroczystość Maryi – Królowej Polski, Głównej Patronki naszego Narodu. W dniu tym ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Porządek Mszy jak w niedzielę
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca…
  7. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 2 – 8 V 2011 r.

Poniedziałek
godz. 18.00 + Zygmunta i Halinę i dziadków Purzyckich.
godz. 18.30 + Zygmunta, Zofię i Leona Minich.
Wtorek 
godz. 9.00 + Mariolę Rogowską ucz. pog.
godz. 10.30 + Mariusza Lewandowskiego ucz. pog.
godz. 12.00 + Rodziców Pawła i Władysławę Zmysłowskich.
Środa godz. 18.00 
+ Zygmunta i rodzinę Górskich i rodzinę Tomporowskich.
Czwartek godz. 18.00
+ Stanisława i Zofię Grudzińskich.
Piątek godz. 18.00 
+ Stanisława Infuleckiego.
Sobota 
godz. 17.00 + Stanisława Kwasiborskiego – imieninowa
godz. 18.00 Ślub: Iwona Jędrzejewska i Piotr Nowakowski
Niedziela
godz. 9.00 + Wacławę i Stanisława Matusiak.
godz. 10.30 + Stanisława Jabłeckiego.
godz. 12.00 Za Parafian.

Dodaj komentarz