100_7667

Kolędnicy Misyjni 2011

W tym roku kolędnicy misyjni wspierali dzieci z Ugandy. Uczniowie ze szkolnego ogniska misyjnego w Gumowie podobnie jak w latach poprzednich, włączyli się w tę misyjną akcję. W uroczystość Objawienia Pańskiego, podczas Mszy Świętej, na którą przygotowali oprawę liturgiczną, otrzymali błogosławieństwo i wyruszyli z misyjną kolędą do mieszkańców Rumoki i Ujazdówka.

W odwiedzonych domach dzieci przedstawiały przygotowaną scenkę, otrzymywały ofiary do skarbonki, a dodatkowo ich wysiłek nagradzany był słodyczami.
Podsumowaniem akcji był udział w Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych, które obyło się 8 stycznia 2011r. w Płocku.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w katedrze płockiej, której przewodniczył J. E. Ks. Biskup Piotr Libera. Następnie mali kolędnicy zwiedzili wystawy misyjne w Muzeum Diecezjalnym i w barwnym pochodzie kolędniczym przeszli do WSD gdzie czekał na nich gorący posiłek. Tam też odbyła się prezentacja grup kolędniczych i konkursy. W konkursie na najładniejszą gwiazdę kolędniczą grupa z naszej parafii zajęła I miejsce, a za przedstawioną scenkę III miejsce.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie akcji Kolędników Misyjnych.


Dodaj komentarz