IV niedziela zwykła 2011

  1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku.
  2. We wtorek nabożeństwo do św. Anny.
  3. W środę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  4. Z inicjatywy Ojca Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie składając na tace ofiary borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
  6. W następną niedzielę o godz. 9.00 spotkanie dzieci do I Komunii.
  7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Joanna Kwiatkowska z Sulerzyża i Krzysztof Śmigielski z Gumowa zapowiedź pierwsza.
  8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 31 I – 6 II 2011 r.

Wtorek godz. 16.00
+ Tadeusza Szczygielskiego ucz. pog.
Środa godz. 16.00
+ Walentynę Oględzką ucz. pog.
Piątek godz. 16.00
+ Czesława Borowskiego.
Sobota godz. 16.00
O zdrowie i błogo Boże i potrzebne łaski
Niedziela
godz. 9.00 + Rodzice Roman i Daniela Cichmińscy
godz. 10.30 + Lucynę Szcześniak ucz. pog.
godz. 12.00 Za parafian

Dodaj komentarz