IV niedziela Adwentu 2010

  1. Dziś na godz. 16.00 zapraszam na wspólny opłatek.
  2. Coraz bliżej do uroczystości Narodzenia Pańskiego! W piątek Wigilia i potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne! Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.
  3. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z piątku, 24 grudnia, na sobotę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.
  4. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  5. W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę na godz. 24 do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.
  6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Mieczysław Malinowski z Rydzewa i Natalia Szustowska z Sulerzyża zapowiedź druga.
  7. Proszę na 20 grudnia w poniedziałek na godz. 15.00 mieszkańców Kanigówka do dekoracji kościoła na Boże Narodzenie.
  8. W tym tygodniu ofiarę na potrzeby Kościoła złożył Paweł Urbanowski z Woli Pawłowskiej 100zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
  9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 20 – 26 XII 2010 r.

Poniedziałek
godz. 16.00 + Stefana Fader ucz. pog
Wtorek
godz. 16.00 + Mariannę Wojciechowską Staszewską ucz. pog
Środa
godz. 16.00 + Wiesławę Bober ucz. pog
Czwartek
godz. 16.00 + Józefa Stawińskiego ucz. pog
Piątek
godz. 8.00 + Leokadii Żbikowskiej w 14 r. ś
Sobota
Boże Narodzenie
godz. 10.30 O błogo Boże dla Jerzego i Wandy Komorowskiech w 30 rocznicę ślubu
godz. 12.00 W intencji chrzczonych dzieci
godz. 17.00 Ślub: Mieczysław Malinowski i Natalia Szustowska
Niedziela
godz. 9.00 + Józefa i Tomasza Keczmerskich.
godz. 10.30 + Andrzeja Godlewskiego
godz. 12.00 + Iwonę Kurpiewską Wojsław.

Dodaj komentarz